Як підключити електричну плиту.

Самостійний монтаж таких приладів, як електричні та газові плити передбачає знання інструкції до них. Зокрема пункту про працездатність цих приладів при вибраному вами способі установки, а також знань відповідної техніки безпеки.
Вам знадобиться
  • - спеціальні фіксатори, що йдуть в комплекті до стандартної збірці електроприладів;
  • - мідна проводка перетином від 1,5 до 6 кв.мм, залежно від потужності;
  • - 4 системи автоматів 25-50 А.;
  • -2 розетки із заземленням 32 А.;
  • - 2 стандартні електричні вилки;
  • - жаростійкий клей;
  • - силіконовий герметик;
  • - інструкція по експлуатації;
  • - електроплита (варильна і духове панелі).
Інструкція
1
Визначте майбутнє місце для приладів. Демонтуйте старі прилади, якщо це потрібно. Для цього в стільниці виріжте отвір для вручений панелі відповідного розміру і залиште вільним простір для духовий панелі: стінки суміжній меблів повинні бути зроблені з термостійких матеріалів.
2
Поставте духовку в плановане місце, з урахуванням зазначеного в інструкції відстані до стіни для найкращої циркуляції повітря, відрегулюйте висоту по рівню. Зафіксуйте установку контргайками. Варильна панель встановлюється на місце після під'єднання електропроводки.
3
Проведіть окремі проводки для кожної з панелей від центрального щитка. Для цього на силовому щитку поставте автомати потужністю, відповідної потужності кожного з приладів.
4
Від щитка на протилежному кінці силових кабелях, встановіть розетки, обов'язково передбачивши заземлення. Зазвичай, в сучасних будинках є централізоване заземлення. При відсутності такого, виведіть заземляющее з'єднання на будь-яку залізну поверхню, що йде в землю.
5
Зніміть клеммник духовки і з'єднайте її і варильну панель з відповідним живильним кабелем кожного приладу. В схемах цих приладів до електромережі необхідно знайти послідовність підключення - "фаза", "нуль" і "земля". Оснастите живильні кабелі стандартними вилками.
6
Перевірте всі монтовані з'єднання і з'єднання в приладах на предмет короткого замикання. Закрийте кришку клемника духовки.
7
Встановіть варильну панель в місці подальшої експлуатації. Для цього вмонтуйте спеціальні фіксатори: до кам'яної стільниці вони кріпляться жаростійким клеєм, а до дерев'яної - шурупами. Зріз стільниці обробіть жаростійким клеєм. По нижньому краю панелі нанесіть силіконовий герметик, регулюючи її горизонтальність.
8
Установку завершите, протестувавши електроплиту.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=nbiTeDJJNoE
Зверніть увагу
Забезпечте надійне заземлення, щоб уникнути удару струмом при зіткненні з корпусом електроприладу. Неприпустимо перекручування і здавлювання силового кабелю.
Корисна порада
Якщо у вас немає спеціалізованих знань з монтажу силової розетки із заземлюючим контактом, електричного кабелю, скористайтеся послугами спеціаліста, щоб уникнути отримання серйозних травм.