Як почистити головку принтера.

При тривалому простої струменевого принтера без роботи, при використанні неоригінальних витратних матеріалів або перезаправке струменевих картриджів можуть виникати різні друкуючі дефекти. Це пов'язано з тим, що дюзи друкуючих головок засмічені, і їх необхідно очистити.
Інструкція
1
Печатающая головка струменевого принтера може бути очищена за допомогою відповідних утиліт, зазвичай поставляються виробником в комплекті програмного забезпечення. Для використання цього варіанту натисніть кнопку «Пуск» на панелі задач, виберіть пункт «Принтери і факси».
2
У списку, підключеного обладнання виберіть ваш принтер, клацніть по ньому правою кнопкою миші, виберіть «Властивості». У вікні, у відповідній вкладці виберіть «Очищення» або «Глибоке очищення». Врахуйте, що при виконанні даної операції витрачається чорнило.
3
Крім програмного способу очищення головок цей процес може бути запущений вручну за допомогою натискання відповідної комбінації клавіш на панелі принтера. Необхідна комбінація клавіш вказана в інструкції користувача, що додається до принтера.
4
Якщо засмічення друкуючих головок сильне, і програмна чистка не допомагає, спробуйте провести очищення за допомогою сторонніх засобів. Для цього необхідно витягти друкувальну головку з принтера. Якщо у вас малобюджетний принтер, в якому друкують голівки суміщені з чорнильницями, операція не складе труднощів: виконайте ту ж послідовність дій, як при заміні спорожнілих чорнильниць. Якщо ж у вас більш дорогий принтер з великим набором чорнильниць (5 і більше), вам необхідна сервісна інструкція, яку можна запросити в сервісному центрі.
5
Уважно слідуючи пунктам сервісної інструкції, вийміть друкувальну голівку. Далі візьміть тканинну серветку, змочіть її водою і акуратно поставте друкувальну головку на мокру поверхню. Зачекайте кілька хвилин. Потім переставте головку на чисте місце. Повторюйте цю операцію 5-6 разів. При бажанні ефект очищення можна підсилити, використовуючи включений пилосос, приставивши його трубку до сопел друкуючої головки.
6
У більш дорогих принтерах крім водорозчинних чорнила застосовуються пігментні чорнило для поліпшеної передачі кольору. Пігмент розчиняється водою, для його видалення використовуйте побутові миючі засоби на основі ізопропілового спирту. Засоби, що містять нашатирний спирт, використовувати не можна.