Як виробляють скловолокно. гідрофобізація скловолокна.

Скляне волокно - це штучне волокно, яке формується з розплавленого неорганічного скла. Є два види скловолокна: безперервне (комплексні скляні нитки довжиною 20 і більше кілометрів і діаметром 3-50 мкм) і штапельне (довжиною 1-50 см, діаметром 0,1-20 мкм).
Вам знадобиться
  • - Склобій;
  • - пісок;
  • - сода;
  • - доломіт;
  • - вапняк;
  • - обладнання для виробництва скловолокна.
Інструкція
1
У Росії використовуються два види виробництва скловолокна: одностадійний і двохстадійний. Двохстадійний менш прогресивний, але поки поширений більше, ніж одностадійний. Спочатку готують шихту, потім варять скло, отримують ерклез і кульки зі скла, потім цей стекломатеріал плавлять в плавильному посудині і витягають скловолокно.
2
Волокна формуються, охолоджуються, на них наноситься Замасліватель. Потім з скловолокна утворюють нитку, нитка розкладають і намотують на котушки.
3
При одностадійному методі мінуется стадія вироблення скляних кульок і ерклез - це більш прогресивний спосіб виробництва скловолокна, та й енергії споживається практично в два рази менше. Стекломасса, що надходить відразу з стекловареннной печі, розподіляється по окремих фільєрним живильників, звідки і витягуються волокна.
4
Замасліватель підсилює міцність скловолокна при розтягуванні на 20-30%. Ще ця додаткова обробка призводить до гідрофобізації скловолокна, зниженню електрізуемості, поверхневого напруги і коефіцієнта тертя від 0,7 до 0,3. При виробництві волокна для різних видів нетканих матеріалів технологія може бути модернізована і злегка змінена на самому підприємстві.
5
Самою сучасною технологією виробництва скловолокна володіють США, там використовують С-процес. Витягування волокон відбувається з живильників з 4000 і 2000 отворами, зі швидкістю витягування 750 м/с. В добу виробляють 2160-2460 кг і 1080-1440 кг скловолокна в залежності від кількості отверстій.В Росії найбільша кількість фільерно отворів - 800, а швидкість витягування - 10-100 м/с.
6
З скловолокна шляхом фільерно формування тонких монониток роблять комплексні кручені нитки, джгути і односпрямовані стрічки. Стрічки й джгути отримують при з'єднанні 10-60 комплексних ниток. На ткацьких верстатах з кручених стеклонитей роблять сітки, тканини і стрічки.