Як зробити косарку.

Газонна трава вимагає періодичного скошування. Справжні майстри віддають перевагу саморобним косарками, а не агрегатам китайського виробництва. Частково це пов'язано з великою кількістю пластмасових деталей в імпортних моделях, які не витримують нерівностей рельєфу. При цьому ручні моделі кіс, що працюють на бензині або акумуляторі, теж не користуються успіхом. Куди зручніше стійка коса на чотирьох колесах.
Інструкція
1
Приготуйте чотири колеса від старої дитячої коляски або цільне шасі. Визначтеся з шириною захвату, бо від неї залежить потужність електродвигуна. Якщо ширина захвату в 0,5 метра, то вам підійде електричний мотор 900 Вт-1,2 КВт, що забезпечує 1500 оборотів в хвилину. 3000 оборотів в хвилину вимагають мотора 600-800 Вт При відсутності редукторів провідну роль відіграє крутний момент.
2
З дитячої коляски ображати все зайве, залиште тільки шасі. Приварите до поперечних планок, які є осями коліс, два відрізка труби, вирізаної з прямокутного профілю. Витримуйте відстань між ними таке, щоб вони збігалися з кріпленнями вашого електродвигуна. Перевагу має електромотор з торцевим кріпленням. Але якщо у вас попалося кріплення бічне, то до профілів приваріть два вертикальних куточка, які мають полку 40 мм, щоб встановити на них електромотор. Труби з куточками приваріть таким чином, щоб вал двигуна розміщувався по центру шасі, а його кінець був на відстані близько 7 см від землі. Відстань визначайте ймовірної висотою трави після стрижки.
3
Зробіть захисний кожух з листової сталі товщиною 1,2 мм. Накресліть циркулем коло з діаметром 53 см, виріжте його. Зробіть в центрі отвір, який більше на 4 мм, ніж вал двигуна. Бортик кожуха - 5 см з тієї ж сталі. Приварите кожух до труб так, щоб перекривався бортиком на 2,5 см кінець вала двигуна.
4
Ніж зробіть з диска діаметром 38 см, вирізаного із сталі з товщиною листа 2,5-3 мм. У центрі просвердлите отвір з таким же діаметром, як вал двигуна, а по краях зробіть ще два симетричних отвори на відстані 2 см від краю диска. Тут кріпляться ріжучі частини. Надіньте диск на вал двигуна таким чином, щоб кінець вала збігся урівень з диском. Зваріть, перевіряючи обертанням диска, щоб не виникло биття.
5
Ріжучі частини виготовте з легованої сталі, можна з полотна ручної пилки. Їх форма значення не має, в довжину - 9 см, а в ширину - 3 см. Відступіть від краю на 1 см, робіть зварюванням отвір на М6 - тут буде кріплення до диска. Кріпите до диска болтами М6, не затягуючи, а застосовуючи додаткові гайки. Ваше завдання - щоб ніж не бовтався, але провертався. При ударі ніж не ламається і за рахунок відцентрової сили повертається в ріжуче становище. Проведіть балансування диска.