Як зробити гусениці для снігохода. Гусениця для снігохода своїми руками.

Снегоход коштує досить дорого, а використовується тільки в зимовий період. Тому стоїть питання про універсальний агрегаті, здатному трансформуватися в певну пору року. Таку модель доступно зробити своїми руками на базі мотоцикла ІЖ, обладнаного коляскою. Для цього достатньо замінити заднє колесо мотоцикла гусеницею і надіти широкі металеві лижі на інші колеса.
Інструкція
1
За основу лиж для переднього колеса мотоцикла і коляски візьміть дюралюмінієвий лист з приклепаними поздовжніми куточками. Таким чином, лижі надається поздовжня жорсткість. До них же прикріпіть дві сталеві пластини, які, в свою чергу, виконують функцію кріплення колеса. Встановіть колесо на два болта. Щоб зменшити тертя, підошву лижі робіть з нержавіючої сталі або латуні. Можна використовувати поліетилен. Лижу переднього колеса робіть з подрезом, сталевим вертикальним ребром на нижній площині. Зніміть заднє колесо.
2
Виготовте гусеничний рушій. Зваріть раму із сталевих труб 30 і 20 мм. До них приваріть чотири сталевих пластини товщиною близько 8 мм. Зробіть поздовжні пази в металевих пластинах, щоб під'єднати передній і задній вал опорних барабанів гусениці і здійснювати регулювання її натягу.
3
Приварите до вертикальної трубчастої дузі сталеву втулку. Через її отвір пройде вісь знятого колеса. За допомогою вушка в передній частині дуги закріпіть спеціальний вузол, що фіксується раму на задній вилці мотоцикла. Ще два вушка, приваріть під поздовжніми трубами, щоб під'єднати осі балансирів. Для нарізного натяжителя гусениці встановіть упори.
4
З сталевого прута 25 мм виточите вали кожного переднього і заднього опорного барабана гусениці. На кінцях валів проточите шийки, призначені під підшипник № 204. Приварите в їх середній частині зірочки (Z = 17), а потім фланці опорних барабанів. Провідним у вас буде передній вал, зірочку заднього використовувати не доведеться, зате вали будуть взаємозамінними при виході з ладу.
5
Корпуси підшипників виточите із сталевих заготовок, в яких є осьові отвори, призначені для кріплення до рами. Тут же є радіальний отвір, призначене для довгої шпильки, що служить штоком натягача гусениці. В кришках корпусів зробіть проточку, щоб встановити ущільнювальну манжету.
6
виточити опорні барабани гусениці з дюралюмінієвих заготовок. Зберіть дві половини на шести болтах М6. Затисніть між ними провідні зірочки циліндричні катки. Зуби зірочок передадуть зусилля гусениці. Виріжте її з чотирьох смуг транспортерної стрічки шириною 56 мм. З'єднайте їх разом за допомогою сталевих П-подібних профілів. Профілі зігніть самі - для цього візьміть металеві смуги товщиною 2 мм. Таким чином, передній вал гусениці призведе в обертання ланцюгова передача від зірочки (Z = 42). Власне зірочку запозичте від мотоцикла ІЖ-10 і прикріпіть шістьма болтами М6 до маточини.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=VzJUPAjTJZQ
Зверніть увагу
Тепер вже він привів із собою помічники, і знову тривала робота. До цього часу проект нової гусениці був готовий: ретельно продумана технологія її виготовлення, підібрані матеріали. Виготовлені повністю своїми руками гусениці вийшли полегшені, безшумні, міцні.
Корисна порада
Забавні гусениці своїми руками. Не знаю, яке улюблене комаха у ваших діток, у нас зараз це гусениця. Спочатку з'явилася гусінь-іграшка з різнокольоровими лапками, натискаючи на які можна вивчити англійську алфавіт. Якщо потягнути її за мотузочку, гусениця їде. І в цей момент вона дуже схожа на паровозик. Може тому так і зацікавила сина?!