Як розрахувати електродвигун.

Якщо ви вирішили самостійно зробити електродвигун, вам знадобиться точний розрахунок характеристик його роботи. Адже від цього залежатиме, чи зможе він виконувати свої функції чи ні.
Інструкція
1
Для початку вивчіть методичну літературу з предмету. Найбільш повно методика виготовлення та розрахунку електродвигунів різних моделей відображена в посібнику Н.В.Віноградова «Як самому розрахувати електродвигун», 1974
2
Визначте основні розміри електродвигуна, тобто довжину ротора і його діаметр.
3
Потім розрахуйте Зубцову шар, тобто розміри зубців і пазів.
4
Визначте обмотувальні дані, тобто скільки витків присутній в обмотці і який діаметр проводу. Обчисліть магнітні потоки і основні індукції в частинах ротора і статора. Якщо планується виготовлення колекторної машини, необхідно визначити розмір колектора, кількість і розмір щіток.
5
Визначте втрати потужності, які будуть відбуватися всередині електродвигуна. У пристроях невеликої потужності розрахунок ведеться на основі міцності підшипників, колектора і валу.
6
Якщо робити повний і точний розрахунок, знадобиться робити складні обчислення - для цього буде потрібна ціла загальна зошит. Однак можна обійтися спрощеними розрахунками, які включатимуть в себе визначення розміру магнітного сердечника та отримання обмотувальних даних. Всіх інших вимірів і обчислень можна буде уникнути, так як при вирішенні фізичної задачі необов'язково прагнути до абсолютно точних даних. Передбачається, наприклад, що двигун не буде піддаватися надмірному нагріванню, тому без теплових розрахунків можна і обійтися. Таким чином, самостійне виготовлення електродвигуна видається цілком можливим, за умови, що ви володієте хоча б початковими знаннями в фізиці та електротехніці. Детально вивчіть дане питання, проведіть необхідні обчислення і спробуйте зібрати свій перший двигун.
Потужність електродвигуна, як правило, вказується в технічній документації до нього або в спеціальній табличці на корпусі. Якщо так її знайти неможливо, розрахуйте її самостійно. Це можна зробити, вимірявши струм в обмотках і напруга на джерелі. Також можна визначити його потужність за розмірами. Корисна потужність розраховується по частоті обертання вала.
Вам знадобиться
  • - тестер;
  • - таблиця залежності постійної двигуна від кількості полюсів;
  • - динамометр.
Інструкція
1
Увімкніть електродвигун, підключивши його до джерела струму з номінальною напругою, на яке він розрахований. Підключіть тестер послідовно до кожної обмотці, налаштувавши його на вимір сили струму. Знайдіть добуток сили струму на кожній обмотці й напруги. Утворені результати складіть. Це і буде номінальна потужність електричного двигуна. Напруга вимірюйте в вольтах, силу струму в амперах, тоді отримаєте потужність двигуна у ВАТ.
2
Щоб визначити потужність електродвигуна, не підключаючи його до електричної мережі, зробіть такі дії: 1. Штангенциркулем виміряйте внутрішній діаметр сердечника статора і його довжину в міліметрах. 2. Визначте частоту струму в мережі. 3. Визначте синхронну частоту обертання вала. 4. Число 3,14 помножте на діаметр сердечника і синхронну частоту вала. Результат поділіть на число 120 і частоту струму в мережі. Вийшло число - полюсное поділ шкали. 5. Знайдіть кількість полюсів, помноживши частоту струму на 120 і поділивши на частоту обертання рухового валу. 6. По спеціалізованої таблиці, на перетині значень полюсного ділення і кількості полюсів знайдіть постійну електродвигуна. 7. Постійну помножте на діаметр сердечника в квадраті, його ж довжину, а також синхронну частоту обертання. Для отримання потужності в кіловатах результат помножте на 10 ^ (- 6).
3
Для визначення корисної потужності електродвигуна на тахометра виміряйте частоту оборотів вала в Герцах (кількість оборотів в секунду). Динамометром визначте тягове зусилля, що розвивається ним. Для цієї операції краще всього використовувати спеціальний стенд. Щоб визначити значення корисної потужності електродвигуна, помножте число 3,14 на виміряну силу, частоту обертання вала, і його діаметр.