Як зробити мережевий фільтр.

Призначення мережевого фільтра - захищати навантаження від сплесків напруги мережі і перешкод, а також запобігати потраплянню в мережу перешкод, створюваних самим навантаженням. Складається такий прилад з індуксівних, ємнісних і нелінійних елементів.
Інструкція
1
Як основу для фільтра використовуйте звичайний подовжувач із заземленням. Вимикача він мати не повинен. Переконайтеся в тому, що подовжувач знеструмлений. Власне фільтр разом з вимикачем розташуйте в окремому пластмасовому корпусі між виделкою та подовжувачем.
2
Візьміть двополюсний вимикач, розрахований на напругу мережі і струм, який буде споживатися від фільтра. Один з мережевих дротів підключіть до входу вимикача через запобіжник на 10 А, інший - безпосередньо.
3
Відкрийте зіпсований комп'ютерний блок живлення, який не включали в мережу більше двох тижнів. Зніміть з нього плату, після чого акуратно Випаяти спеціальний двохобмотувальний дросель (Не переплутайте його з трансформатором!), Який розташований прямо на вводі (іноді на платі, іноді окремо). У нього є два вхідних і два вихідних виводу. Кожен з вхідних висновків з'єднаний з відповідним йому вихідним через обмотку. Один вихідний контакт вимикача приєднайте до одного вхідного контакту фільтра, інший - до іншого.
4
Придбайте спеціальний трехвиводний розрядник, спеціально розрахований на використання в мережевих фільтрах на 220 В. Підключіть один з його бічних висновків до одного вхідного контакту двохобмотувальні дроселя, інший - до іншого. Підключення здійснюйте обов'язково після запобіжника і вимикача! Середній висновок розрядника підключіть до заземлювального проводу.
5
Підключіть кожен з вихідних висновків двохобмотувальні дроселя до відповідного йому мережному проводу подовжувача. Заземляющий же провід подовжувача підключіть безпосередньо до заземлювального проводу вилки. Зробіть обидва заземлюючих дроти довші інших, щоб якщо за шнур випадково потягнуть, вони відривалися останніми.
6
Продзвоните вхід і вихід приладу, щоб переконатися у відсутності коротких замикань, незалежно від положення перемикача. Ретельно заізоліруйте всі з'єднання. Лише після цього включіть фільтр в мережу і підключіть до нього навантаження. Її потужність не повинна перевищувати допустимої для двохобмотувальні дроселя.
Зверніть увагу
Пам'ятайте, що двополюсний вимикач і двохобмотувальний дросель при неправильному підключенні викличуть коротке замиканіе.Нікогда зайняття не під напругою.