Як зробити реле часу.

Реле часу використовується для автоматичного обмеження тривалості роботи навантаження. Воно здатне, зокрема, запобігти виникненню потенційно небезпечної ситуації в тому випадку, якщо навантаження забудуть вимкнути.
Інструкція
1
Візьміть несправну мікрохвильову піч з електронним пристроєм керування. Дайте їй простояти принаймні два тижні відключеною від мережі живлення, щоб в ній гарантовано встигли повністю розрядитися високовольтні конденсатори в ланцюзі харчування магнетрона.
2
Зніміть з печі передню панель разом з розташованим на ній електронним реле часу. Зверніть увагу на те, що великий трансформатор, що живить магнетрон, не єдиний в печі. Є ще другий, маленький, від якого і працює таймер.
3
Вимкніть від плати всі роз'єми. Знайдіть на ній місце для підключення датчика кришки печі. Замкніть відповідні контакти для імітації закритого стану кришки.
4
Спробуйте подати живлення на первинну обмотку маленького трансформатора на платі. Переконайтеся, що з'явилася індикація і що таймер реагує на натискання кнопок і здійснює відлік часу.
5
Чи не доторкаючись до деталей первинної ланцюга блоку харчування таймера, за допомогою мультиметра, що працює в режимі омметра, перевірте, яке з трьох реле на платі замикається на початку витримки, залишається замкнутому на всьому її протязі, а потім розмикається. Саме його і використовуйте на наступному етапі для комутації навантаження. Харчуватися навантаження може, за вашим вибором, від електромережі або від зовнішнього джерела. Її споживаний струм не повинен перевищувати 10 А (з запасом, оскільки реле розраховане на 16).
6
Вимкніть від плати харчування, після чого оформите конструкцію в вогнетривкому изолирующем корпусі з запобіжником і розеткою. Перед запуском витримки виберіть повну потужність, інакше навантаження буде періодично включатися і відключатися.
7
Решта деталі печі, включаючи корпус, високовольтні трансформатор, конденсатор і випрямляч і магнетрон, здайте в майстерню. Вентилятор і лампу підсвічування використовуйте на свій розсуд. Пам'ятайте, що останні можуть бути розраховані на напругу живлення в 110 В. У такому випадку живити їх необхідно через автотрансформатор.