Як зробити отвір під розетку.

В одному приміщенні може перебувати досить велика кількість різних електроприладів. Установка електророзетки в потрібному місці, забезпечує правильне, безпечне і зручне підключення до електромережі всіх приладів.
Вам знадобиться
  • - перфоратор;
Інструкція
1
Визначте місце для установки розетки. Якщо стіна бетонна з арматурою всередині, то при можливості, за допомогою портативного металошукача знайдіть місце без арматури. Якщо металошукача немає, а частіше так і буває, то просто поставте позначку в необхідному місці. Якщо отворів під розетки необхідно зробити декілька, то візьміть портативний металошукач в пункті прокату будівельних інструментів.
2
У місці, де буде встановлений вимикач, накресліть на стіні коло діаметром 65 мм. В якості центру кола використовуйте поставлену мітку. За допомогою перфоратора, свердлом з твердосплавної напайки діаметром 8 мм, по всій довжині кола просвердлите отвори. Потім цим же свердлом зробіть отвори всередині кола, чим більше, тим краще.
3
Зніміть свердло і вставте в затиск перфоратора долото, яке йде в комплекті з інструментом. Вимкніть в режим обертання. Використовуючи перфоратор, як відбійний молоток, постинаєте проміжки між отворами.
4
Якщо є коронка для свердління бетону, то накерніть отвір в центрі кола. Потім встановлюєте центральне свердло коронки в накерненное отвір і свердлите стіну. Якщо при свердлінні потрапляєте на арматуру, то короткими і сильними ударами перерубати її. Якщо не вдається впоратися з арматурою за допомогою коронки, перебейте арматуру зубилом і молотком.
5
При необхідності зробити два отвори під розетки поруч, то перемичку між ними зрубаєте долотом, вставленим в перфоратор.
6
У цегляній кладці, отвір під розетки робите аналогічним чином.
7
В гіпсокартонних стінах отвір робіть або спеціальної коронкою по гіпсокартону, або вирізуйте його будівельним ножем.
Зверніть увагу
Процес свердління отворів під розетки, пов'язаний з небезпекою отримання травми, відлетіли шматками бетону. Тому працюйте в захисних окулярах і рукавичках. Використовуйте респіратор, щоб пил не потрапляла в дихальні шляхи. Не давайте інструменту перегріватися при свердлінні отворів, це може привести до його поломки. Періодично прохолоджуйте свердла або коронку водою.