Як зробити імпульсний блок живлення.

Класичний імпульсний блок живлення побудувати в домашніх умовах важко. Цікавим рішенням є поєднання звичайного низькочастотного трансформатора з імпульсним стабілізатором напруги.
Інструкція
1
Виберіть такий понижуючий трансформатор (він повинен бути звичайним, розрахованим на частоту 50 Гц), щоб напруга на його вторинної обмотці було не менше розрахованого за такою формулою: Uвт = (U вих + 2)/sqrt (2), де Uвт - напруга на вторинній обмотці (В), U вих - необхідну напругу на виході блоку живлення (3,3 або 5 В). При цьому значення Uвт * sqrt (2) не повинно перевищувати 30 В. Максимальний струм навантаження трансформатора повинен бути як мінімум в півтора рази більше струму, споживаного від блоку живлення. Пам'ятайте, однак, що пропонована конструкція блоку живлення допускає струм навантаження не більше 1 А.
2
Номінал запобіжника, що включається послідовно з первинною обмоткою трансформатора, розрахуйте за такою формулою: Іпр = P/220, де Іпр - номінальний струм запобіжника (А), P - потужність блоку живлення (Вт). При цьому: P = UI, де U - напруга живлення навантаження (В), I - струм, споживаний навантаженням (А).
3
Підключіть до вторинної обмотці через випрямний міст, здатний витримати струм навантаження, електролітичний конденсатор ємністю близько 2000 мкФ, розрахований на напругу не менше: Uкон> Uвт * sqrt (2), де Uкон - номінальна напруга конденсатора (В), Uвт - напруга на вторинній обмотці (В). При підключенні конденсатора до мосту їх полярність.
4
Залежно від того, яким має бути вихідна напруга блоку живлення (3,3 або 5 В), використовуйте модуль імпульсного стабілізатора типу, відповідно, DE-SW033 або DE-SW050. Підключайте його таким же чином, як звичайний стабілізатор серії 78xx, але без блокувальних керамічних конденсаторів, оскільки такі конденсатори вже є всередині модуля. Плюсової висновок випрямного моста підключіть до висновку 1 модуля, мінусовій - до висновку 2. Позитивний полюс стабілізованого напруги зніміть з виведення 3 модуля, негативний - з виведення 2. Якщо навантаження чутлива до пульсацій, які виникають при імпульсної стабілізації, зашунтірует вихід, дотримуючись полярності, конденсатором ємністю в 470 мкФ, розрахованим на напругу не менше 6,3 В.
5
Не встановлюйте на модуль тепловідвід, оскільки потужність, що виділятимуться на ньому, порівняно мала. Не живіть від такого блоку радіоприймачі, працюючі на частотах менше 30 МГц.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=635fPVdGyHw
Зверніть увагу
Ретельно ізолюйте вхідні кола від вихідних. Помістіть блок в корпус, що виключає дотик до високовольтних ланцюгах. Чи не здійснюйте збірку і наладку приладу під напругою.