Як зайти під рутом.

Root є суперкористувачем в Unix-подібних системах. Це адміністративна обліковий запис, який має логін «root» за замовчуванням і легко перейменовується при необхідності. Схема «надкористувач-користувач» була придумана для полегшення процесу адміністрування та для забезпечення безпеки і стабільності системи. Всі дії, вироблені над системними файлами, недоступні для звичайного користувача, але можливі для рута.
Інструкція
1
В Ubuntu Linux за замовчуванням зайти в якості суперкористувача не вийде. Щоб включити обліковий запис root, потрібно знати його пароль. Зазвичай він задається при установці системи, але його завжди можна замінити. Відкрийте «Термінал» («Меню -« Програми »-« Стандартні ») і введіть команду: sudo passwd root. Команда «sudo» дає системі сигнал, що наступні дії повинні виконуватися суперкористувачем. Після цього вам потрібно буде ввести свій старий пароль, а потім новий, який ви хочете задати.
2
Далі потрібно створити можливість локального входу root-а в систему. Для цього перейдіть в пункт «Система» - «Адміністрування» - «Вікно входу в систему». Перейдіть на вкладку «Безпека» і виберіть пункт «Дозволити локальний вхід для адміністратора системи».
3
Для того, щоб зайти під рутом в операційній системі Fedora, скористайтеся термінальній командою «su» і введіть відповідний пароль. Після цього відкрийте файл gdm: gedit/etc/pam.d/gdm
4
Закоментуйте сходинку файлу «auth required pam_succeed_if.so user! = Root quiet» знаком «#». Після цього завершіть сеанс користувача і увійдіть в якості root-а.
5
Якщо в Mandriva у вас стоїть робочий стіл KDE, то, щоб стартувати його з-під рута, аналогічним чином відредагуйте файл kdmrc, який може лежати або в/usr/share/config/kdm, або в/etc/kde/kdm.
6
Змініть значення «AllowRootLogin» на true і збережіть його. Після цього запустіть панель kcontrol і додайте користувача root у відповідний список.
7
Для Mandriva на Gnome для редагування відкрийте файл/etc/gdm і змініть значення «AllowRoot» на true. Не забудьте зберегти зміни.
Зверніть увагу
Не треба заходити під рутом для виконання повсякденних завдань. Використовуйте адміністративну обліковий запис тільки в тому випадку, коли це дійсно необхідно. Для перегляду фільму підійде і стандартна учетка.