Як зробити зміст.

Зміст - структура містяться в книзі матеріалів. Грамотне складене, воно допомагає читачеві орієнтуватися в тексті.
Інструкція
1
Перше, і найголовніше - не плутайте зміст із змістом. Зверніть увагу на коріння цих слів. Зміст повинен описувати, крім самих заголовків і розділів, саме зміст тексту, давати його короткий опис, свого роду анонс, тоді як зміст - це глави, тільки заголовки, структура.
2
У зв'язку з такою його лаконічністю за визначенням, до змісту потрібно поставитися серйозно, щоб воно дійсно працювало і допомагало читачеві орієнтуватися. Якщо йдеться про художній твір, то тут це не так важливо: читання найчастіше йде послідовно (якщо тільки це не збірка окремих оповідань), і заглядати в зміст практично не потрібно. А от якщо ми говоримо про науковому виданні кшталт підручника чи, тим більше, енциклопедії, то тут структура змісту грає куди більш значиму роль.Да, безумовно, крім змісту в таких книгах зазвичай є й алфавітний покажчик, але у неї закладено все-таки кілька інший зміст, в плані розкриття тематики він не настільки заможний.
3
Отже, ми бачимо, наскільки зміст важливо і для чого воно потрібне. Тепер звернемося до його напісанію.Во-перше, воно не повинно бути занадто коротким або дрібним: складові його заголовки повинні однозначно визначати відповідні їм теми, тому якщо у вас є можливість якось вплинути на самі заголовки, то порекомендуйте авторам і редакторам, які працюватимуть з матеріалом, поставитися до вибору заголовків більш уважно: красиві й оригінальні назви - це добре, але плутанина нам не потрібна, нам потрібна головним чином практична користь.
4
По-друге, фраза "стислість - сестра таланту" тут найчастіше не спрацьовує. Потрібен тільки вичерпна, але все-таки загальна вступна інформація.
5
По-третє, слід виділяти більші і дрібні розділи різним розміром шрифту і, якщо можливо, кольором, збільшувати відступи для позначення підрозділів: в цьому випадку візуальне сприйняття істотно покращиться. Зміст повинні бути легко читаним, інакше в ньому пропаде всякий сенс.