Як закріпити анкер.

Для того щоб в бетонному або цегляному підставі закріпити який-небудь предмет, не потрібно використовувати підручні предмети або цвях. Краще скористатися ефективним кріпильним виробом - анкером. В перекладі з німецької мови це слово означає «якір». Тим самим анкер повністю виправдовує свою назву. Він надійно і міцно утримує будь-які предмети на будь-якій підставі. У будівництві застосовуються різні типи і види анкерів.
Інструкція
1
Візьміть забивні анкери з внутрішнім різьбленням LA, LAH. Даний тип є найпростішим. Його використовують для установки в кам'яні, цегляні або бетонні конструкції. Монтаж проводиться в попередньо висвердлений отвір необхідного діаметра і глибини. Його попередньо очистіть - це необхідно зробити для будь-якого типу анкера. Встановіть в отвір і вкрутити його. Надійна ступінь фіксації досягається за рахунок розтиснення кріпильної деталі. До такого ж типу відноситься багатофункціональний анкер MTA, який застосовують для підстав, що мають внутрішні порожнини.
2
Візьміть клиновий анкер, який випускається Гарячеоцинкована, кислототривким і електрооцинковані. Він обладнаний спеціальним клином, що розширюється в процесі установки і фіксується в гнізді. Дає можливість виробляти наскрізний монтаж крізь встановлюваний на підставу матеріал. Помістіть його в заготовлене отвір, забийте молотком і затягніть гайковим ключем. До подібного типу кріпильних виробів відноситься гвинтовий анкер. Вони обладнані гвинтом з нажимної голівкою. Це дає можливість використовувати їх при монтуванні дверних і віконних коробок. Анкерний клин надійно фіксується в конструкції по мірі закручування гвинта.
3
Встановіть стрижневий фіксатор. Він діє за принципом клинового анкера, призначається для глибокої установки крізь декілька послідовних шарів ізоляції та облицювання. Додатковим гідністю даного виробу є можливість встановлювати його під кутом. Подібний стрижневий механізм закріплення в гнізді за допомогою розширюється клина застосовується в анкері TA. Дану деталь з внутрішнім різьбленням спільно зі стрижнем, який можна підрізати при необхідності до необхідної довжини, використовується при монтажі декількох шарів матеріалу. Забийте анкер в підготовлений отвір, зафіксуйте закріплюється матеріал на стрижні шайбою і гайкою.
4
Встановіть анкер PFG за допомогою вгвинчування. Він має внутрішнє різьблення, і в процесі монтажу вставні елементи розширюються і міцно закріплюються в гнізді. Цей виріб можна застосовувати в поєднанні зі вставним конічним болтом, болтом з петлею і крюкообразний головкою або зі вставними гільзами. Анкер PFG використовують для твердих підстав.
5
Встановіть латунний анкер MSA укручуванням. Застосовується для використання в цегельних або бетонних підставах. Його латунна гільза має внутрішню порожнину конічної форми (з різьбленням), сужающуюся до вістря. У міру закручування гвинта вона лунає в ширину і надійно притискається своїми шорсткими стінками до внутрішньої частини отвору в підставі.
6
Візьміть для роботи з гіпсовими панелями анкер DRIVA. Його виготовляють в 2-х варіантах - з нейлону і сплаву цинку з алюмінієм. Металевий варіант підходить для ДСП. Вкрутити його електроінструментом прямо в підставу, у зв'язку з чим йому не буде потрібно попереднє свердління. Потім встановіть закріплюється матеріал і вверніть в анкер гвинт.
7
Встановіть анкерний болт, який вважається одним з найнадійніших серед кріпильних будівельних засобів. Це особливий вид кріплення, який не може бути замінений ні дюбелем, ні звичайний цвяхом. Зазвичай анкерний болт кріпить обладнання, з'єднує будівельні конструкції і бетонується, іноді закладається цегляною кладкою. Він застосовується в різних сферах - кріплення підвісних світильників і стель, дверей і вікон, а також при стрімкому монтажі. Метод монтажу: висвердлите отвір діаметром, який збігається з його зовнішнім діаметром. Очистіть отвір від пилу і вставте в нього анкерний болт, при цьому трохи розклинені гільзу. Монтаж вважається ідеальним, коли вона заглиблена в рівень з бетоном або урівень. Встановивши анкер в бетоні, закрутіть головку болта.
Анкер відіграє дуже важливу роль незалежно від того, елементом якого саме споруди він є - верстата, встановленого на бетонну підлогу або Больцеві сходи, закріпленої на стіні. Він забезпечує зв'язок з основою, і якщо цей зв'язок виявляється нестійкою, спорудженню загрожує руйнування, яким би міцним зсередини воно не було. Для надійності анкер слід встановлювати, дотримуючись певну технологію.
Інструкція
1
Хімічний анкер дуже міцний і надійний. Його можна встановлювати в будь-який матеріал: цегла, камінь, ніздрюватий бетон, дерево тощо. Оскільки його кріплення здійснюється за допомогою клею, він не тільки не послаблює підстава, до якого кріпиться, але в багатьох випадках робить його навіть міцніше. Для установки анкера просвердлите отвір потрібного діаметру на необхідну глибину. Очистіть його за допомогою щіточки-йоржа, продміть насосом або грушею.
2
Заповніть на 2/3 отвір клейовий сумішшю - епоксидної або полімерною смолою. Ємність з клеєм (картридж) може бути оформлена по-різному - шприц, тюбик і т.п. Розрізняються і способи змішування компонентів клею. Яким б не був варіант виконання клейового картриджа, вам потрібно діяти строго по інструкції, прикладеної до виробу.
3
Обертальним рухом встановіть анкер в отвір на повну глибину. Приберіть патьоки клею з підстави. Час готовності анкера до сприйняття навантаження залежить від марки клею, воно вказане в інструкції. Після закінчення зазначеного часу до анкера можна кріпити будь-яку конструкцію.
4
Механічні анкери встановлюються без клею. Принцип їх дії заснований на Розклинювання втулки анкера всередині отвору, завдяки чому досягається його надійна фіксація в основі. Просвердлите і очистіть отвір аналогічно тому, як було описано вище. Через вмонтовувану деталь вставте в отвір клиновий анкер і забийте його за допомогою молотка - поки гайка не впреться в закріплюється деталь. Затягніть гайку з необхідним (але не надмірним) зусиллям. В результаті затягування кінець анкера розклинює втулку і надійно фіксується в отворі.
5
Способи расклинивания можуть бути різними. Якщо для цього є спеціальний стрижень, вставлений всередину анкера, тоді після установки болта в отвір забийте цей стрижень ударами молотка всередину. Тим самим ви розклинені втулку і зафіксуєте анкер в отворі.
6
Щоб встановити клиновий анкер з внутрішнім різьбленням, потрібен спеціальний інструмент - стрижень, схожий на кернер або борідок. Після того як встановіть анкер в отвір, помістіть цей інструмент всередину і ударами молотка раскліньте втулку. Потім видаліть кернер-борідок і загорніть в різьбовий отвір анкера кріпильний гвинт.
7
Так званий рамний анкер має дві розклинюються зони - в підставі і в закрепляемой деталі. Забийте рамний анкер в підставу через закріплюється деталь. Загорніть гвинт з необхідним зусиллям. При цьому спочатку розклинені нижня, яка перебуває в основі, частина анкера, потім верхня, що знаходиться в деталі. В результаті остання виявиться міцно прикріпленою до основи.
8
покупні вироби користуватися дуже зручно - особливо в тому випадку, якщо доводиться встановлювати велику кількість анкерів. Однак при необхідності можна міцно закріпити в будь-якій підставі і саморобний пристрій - болт або стрижень будь-якого виду.
9
Просвердлите отвір діаметром на 1-2 мм більше, ніж діаметр анкера. Добре очистіть отвір від крихт і пилу. Заповніть отвір наполовину або трохи більше епоксидною смолою або шпаклівкою з затверджувачем. Обертовим рухом і легкими ударами молотка встановіть анкер в отвір. Зніміть патьоки смоли. Через деякий час, коли епоксидна смола небагато (але не до кінця) затвердіє, розрівняйте її навколо анкера врівень з основою. Користуватися таким анкером можна приблизно через добу.
Зверніть увагу
Анкери існують в різних модифікаціях, як то: анкерний болт (або анкер болт, який також називають анкер клин або клиновий анкер), анкер забивний, рамний анкер. Потім в цей отвір вкручують гайку чи болт. У випадку, коли угвинчується гайка, стрижень витягується назовні. До нього можна кріпити іншу деталь. У випадках, коли угвинчується болт, стрижень залишається всередині.
Корисна порада
Як кріпити анкерний болт в стіні з бетону і цегли? Процес займає небагато часу, для виконання завдання Вам знадобиться бур, молоток, анкерний болт. Заздалегідь переконайтеся щоб матеріал, куди буде кріпитися болт не опинився пухким. Анкерний болт з гайкою - принцип роботи такий же як і у звичайного анкера, додається лише різьблення, яка виходить назовні при закрученні голови болта.