Як розвивати критичне мислення.

Критичне мислення - це той самий «фільтр», що дозволяє приходити до найбільш логічним висновкам при вирішенні будь-яких завдань і відсівати всі невідповідні. Якщо у людини не сформований даний тип розумових операцій, йому буде дуже важко зрозуміти, вірне рішення він прийняв чи ні.
Інструкція
1
Розвивати критичне мислення потрібно починати з самих ранніх років. Уже в дитячому садку або в молодшій школі постарайтеся «навести порядок» у знаннях дитини. Зараз дітям доводиться швидко засвоювати величезну кількість знань, і всі ці відомості про навколишній «плутаються в голові». Якщо запитати у малюка, у якого ще не сформований навик критично мислити: «Скільки буде 2х2?», Він тут же викрикне: «8! А може 9? Ні, 10 », тобто просто буде перебирати всі можливі відповіді. Якщо ж розвивати навик критичного ставлення до своїх знань, то дитина зможе відсівати невірні відповіді: «не 8, не 6, а 4!» Які вправи можна використовувати?
2
Використовуйте ігрові форми завдань. Дитині має бути цікаво відрізняти правильне від неправильного, тому можна, наприклад, поставити таку умову: «Зараз я розповім тобі одну казку. Але якщо ти помітиш, що такого не може бути, скажи: так не буває. У морі жив маленький зайчик. Його кращим другом був вовк Вася ... »І так далі. Чим старша дитина, тим складніше повинна бути казкова ситуація. Так, у веселій і невимушеній формі ви навчите малюка відрізняти можливе від неможливого, а значить, підштовхнете його до розвитку вміння мислити критично.
3
Застосуйте методики розвитку з використанням картинок. Наприклад, на зображенні зображено змішання пір року, неіснуюче тварина або яке-небудь неможлива подія. Запитайте у дитини: що наплутав художник? Діти дошкільного віку повинні відрізняти можливе від неіснуючого. Що цікаво, навіть прабабусі розуміли необхідність розвитку критичного мислення, розповідаючи дітям «небивальщіни» - віршики, в яких описувалися неможливі події.
4
Для більш старших дітей підготуйте картки з математичними прикладами, в яких допущені помилки. Запропонуйте дитині пограти в «вчителя» і виправити помилки червоною ручкою. Як правило, дітям це цікаво, крім того, такий тип завдань дозволяє перейти від більш конкретних прикладів до абстрактних понять.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=qnaRBapLS-8