Як налаштувати гітару.

Безумовно, перед початком гри на інструменті слід переконатися в належному звучанні кожної з струн. Для цього необхідно налаштувати гітару. Яким чином це зробити? Як бути, якщо після заміни всіх струн на нові (а це неминуче явище) потрібна повна настройка гітари?

Не зневіряйтеся! Нижче представлені всі можливі способи для подолання цих перешкод на шляху до творчого успіху:

Спосіб перший. Найбільш распространенный.Необходимо вказати опорну точку, від якої буде вестися подальша коректування. Вважається ідеальним варіантом нота «ля», яка повинна звучати на закритому (притиснутому) 5 ладу першої струни. Щоб досягти максимальної відповідності зазвичай використовують камертон, інший музичний інструмент (піаніно) або спеціальний софт (безкоштовний AP Guitar Tuner), який за допомогою мікрофона автоматично визначає звучання і підкаже скоєно точно наявність похибки. Слід зазначити, що сама стандартна процедура настройки гітари розвиває слух, а це вже важливий аргумент.

Головна помилка: не слід поспішати і різко міняти натяг струни - робіть це спокійно і намагайтеся добитися унісону (звучання в одній тональності) . Друга струна настроюється аналогічно першої (на 5 ладу), але вже по відношенню до відкритої (без притиснення) першій струні. Третя струна - унікальна т.к. налаштовується на притиснутому 4 ладу і до відкритої другий. Четверта і всі наступні налаштовуються на звичному 5 ладу і по відношенню до попередніх відкритим.

Спосіб другий. Порівняння. Застосовується досвідченими музикантами і полягає в наступному: 3 струна на 9 ладу в унісон з 1 откритой.4 на 9 ладу = 2 откритой.5 на 10 ладу = 3 откритой.6 на 10 ладу = 4 откритой.Первая і шоста - відкриті, але з різницею в 2 октави.

Спосіб третій. ПроверкаЕслі у вас все ж виникають проблеми, то даний варіант принесе 100% результат. І ви зможете добре налаштувати гітару. Отже, припустимо, новачкові складно визначити чи правильно він налаштував інструмент. Як бути? Відповідь на це питання дає гітара. Для цього притискаємо струну на 5 ладу, трохи відтягаємо саму струну і відпускаємо. Лунає звук, а ми уважно спостерігаємо за нижченаведеної струною т.к. вона обов'язково повинна вібрувати - це ознака грамотно зробленого музиканта.

Спосіб четвертий. ФлажолетФлажолет - це звук з частотою подвоєння (обертон). Отримати його можна так: граємо струну, частково притискаючи її нігтем або пальцем в точці поділу на лади (металеве ребро). Звук буде при цьому гучним, як у флейти.Следовательно, перевірка флажолетами: 1 струна на 7 ладу = 2 струні на 5 ладу, 3 на 7 = 4 на 5, 4 на 7 = 5 на 5,5 на 7 = 6 на 5 .

Тепер ваша гітара буде добре звучати.