Як вивчити англійську текст.

У процесі вивчення англійської мови в школі чи в університеті, нам часто доводиться заучувати досить довгі тексти. «Топіки» - або тексти на певну тематику - є улюбленим екзаменаційним матеріалом викладачів і справжньою катастрофою для бідних учнів та студентів.
Інструкція
1
Насамперед, забудьте про зубріння. Запам'ятати довгий текст пропозиції до пропозиції, та ще й не забути все, що зубрив, на самому іспиті - практично нереально. Крім того, на бездумне запам'ятовування порядку слів і пропозицій йде величезна кількість часу і сил.
2
Замість того, щоб напам'ять заучувати складний текст, спробуйте вникнути в його суть. Перш за все, перечитайте текст пару раз і переведіть всі незнайомі слова. Визначте основну тему і думку тексту, перекажіть її по-російськи. Потім розбийте текст на невеликі смислові відрізки, наприклад, по абзацах. Виділіть головну думку кожного абзацу і спробуйте їх переказати знову ж по-російськи.
3
Складіть план тексту. Більшість викладачів дозволяють при відповіді на іспит користуватися планом (саме не бомбити, і не шпаргалкою, а схематичним планом!). На ньому відобразіть основну думку автора і те, як він її доносить. Спробуйте переказати текст, користуючись планом.
4
Останній етап запам'ятовування англомовного тексту - це незнайомі слова. З ними можна обійтися таким чином: замінити на більш легкі і вже знайомі, або вивчити за принципом асоціацій. Приміром, слово «major» («важливий») схоже на російське слово «майор» з написання. Уявляйте собі важливого майора, щоб легше запам'ятати це слово.
5
Проговорите текст кілька разів, виходячи з його змісту. Не намагайтеся дотримуватися тексту занадто близько. Перед сном пару раз перекажіть текст, щоб він як слід засвоївся.
Корисна порада
1) Не зубрите, а виходьте з содержанія.2) Складіть план.3) Запам'ятовуйте незнайомі слова по ассоціаціям.4) Перекажіть текст перед сном.