Як скласти бізнес-план.

Бізнес-план - це документ, в якому відображена вся діяльність вашої майбутньої фірми, джерела доходу і можливі витрати. Грамотно складений бізнес-план - запорука успішного підприємництва.
Інструкція
1
Для початку оформите титульний лист бізнес-плану. На ньому мають бути присутні наступні елементи: повна назва вашої фірми, ПІБ керівника організації, термін, на який даний план розрахований, і дата його складання, контактні дані фірми.
2
Другим пунктом плану повинна стати ваша бізнес-ідея і ті чинники, які так чи інакше впливають на її реалізацію. Наприклад, якщо ви хочете відкрити магазин з продажу автозапчастин, у розділі «ідея» ви повинні написати: «Торгівля автозапчастинами в роздріб». Опишіть можливі фактори, які сприятимуть просуванню: відсутність поруч з місцем передбачуваної торгівлі конкурентів, якісь інші позитивні моменти, що дозволяють вашому бізнесу успішно розвиватися.
3
Вкажіть в плані тип вашого підприємства: чи будете ви реєструвати ТОВ або віддасте перевагу виступити як індивідуальний підприємець. Також має бути присутня інформація про кількість коштів, які будуть вкладені в справу, і передбачуваний термін окупності. Наприклад, ви інвестуєте 200 тисяч рублів і очікуєте, що вони окупляться через рік.
4
Наступний пункт - характеристика продукції. Розкажіть, чим саме ви плануєте торгувати, ніж ваш товар вигідно відрізняється від продукції конкурентів, яка країна є виробником даних виробів, яку ціну ви плануєте встановити.
5
Вкажіть передбачувані доходи і витрати. Ретельно пропишіть, скільки грошей ви готові витратити на реалізацію свого проекту, які припускаєте темпи продажів і як ці темпи можна збільшити. Не забудьте залишити приблизно 20% витрат на непередбачені витрати, які неминуче виникнуть.
6
Розкрийте в плані послідовність ваших майбутніх дій. Наприклад, реєстрація організації, оренда приміщення для магазину, договір про оптові поставки товару, підбір персоналу, рекламна кампанія, відкриття фірми.
7
Якщо у вас виникають складнощі зі складанням бізнес-плану, зверніться в спеціальні організації, співробітники яких допоможуть вам розробити цей документ і успішно розпочати підприємницьку діяльність.