Як навчити дитину вимовляти букву Л. Як навчиться робити гімнастику для в зросли дітей відео.

Мляве звуковимову або легку гаркавість можна без проблем виправити за допомогою сучасної артикуляційної гімнастики. Вона допомагає розвинути і поліпшити тонус м'язів мови, губ, а також поліпшити мовний слух. Артикуляційна гімнастика допоможе дітям і дорослим говорити легко, чітко і правильно. Проводити її можна у формі забавних ігор, казок, так що діти непомітно можуть освоїти правильні звуки.
Інструкція
1
Познайомте дитини з основними органами, які беруть участь у створенні звуків. Це можна зробити за допомогою артикуляційної гімнастики-казки, яка зацікавить дитину і непомітно проведе розминку губ, щік, мови.
2
Працюйте над мовним диханням. Оскільки мова відбувається на видиху, неправильний розподіл повітря під час видиху може дуже спотворювати звуковимову. Найвідоміші ігри, що допомагають у розвитку дихання - це ігри з мильними бульбашками, задування уявних або дійсних свічок, пускання корабликів по воді. Так у веселій і невимушеній обстановці дитина вчиться контролювати випускається струмінь повітря. Слідкуйте, щоб він не надував при цьому щоки, а набирав повітря в легені.
3
Виконуйте комплекс вправ на вироблення правильної вимови звуку «л перед дзеркалом. Спочатку повільно, якщо якісь рухи не виходять, допомагайте дитині ложечкою (держаком). Сідайте перед ним так, щоб він добре бачив і ваші рухи губ, язика. Виконуйте вправи разом з ним. Мета всіх корекційних вправ для звуку «л - розробити рухливість всього мови та її частин, відрегулювати правильний повітряний потік. •« Конячка - всім відомий звук цокання копит. Попросіть дитину посміхнутися, показавши зубки і відкривши рот. У такому положенні нехай він клацає кінчиком язика, ніби конячка. Робіть разом з ним, спочатку повільно, потім швидше. І стежте, щоб працював тільки мову, а нижня щелепа залишалася нерухомою. • «Конячка їде тихо - це обов'язковий варіант попередньої вправи. Запропонуйте дитині проробляти язичком те ж, але тільки без звуку, ніби конячка на розвідці. Правила залишаються ті ж таки - не висовувати язичок і не рухати нижньою щелепою. • «Дует вітерець. Посміхніться, відкривши рот, прикусити кінчик язика передніми зубами і подмімо. У вас повинно вийти дві повітряні струмені з куточків рота. Навчіть цього дитину і проконтролюйте рух повітря за допомогою пухнастого шматочка ватки. • «Смачне варення. Разом з дитиною злегка відкрийте рот і широким переднім краєм мови оближіть верхню губу, роблячи рух язиком зверху вниз, але не з боку в бік. Чи не рухайте при цьому нижньою щелепою. Якщо у дитини не виходить, потренуйтеся спочатку тримати розслаблений широкий мову на нижній губі (язичок потрібно висунути і покласти на нижню губу, що не підвертаючи її на зуби). Потім запропонуйте підняти язичок і доторкнутися до верхньої губи. • «Пароплав гуде. Запропонуйте дитині відкрити рота і довго вимовляти звук «и (як гуде пароплав). Слідкуйте, щоб кінчик язика був опущений і у глибині рота, а спинка була піднята до неба.
4
Розвивайте одночасно дрібну моторику дитини, адже вона стимулює мовленнєвий розвиток. Грайте в пальчикові ігри, малюйте, ліпіть з дитиною.
Корисна порада
Займайтеся з дитиною по 3-5 разів на день, щодня, виконуючи 2-3 вправи за захід.