Як навчитися ловити рибу.

Риболовля - це, перш за все, розвага. Іноді з часом хобі може перерости у професію або в спортивний інтерес. В принципі, навчитися ловити рибу нескладно. Для цього потрібно мати вудку і водойму, куди її закидати. Решта залежить від знань і умінь людини.
Інструкція
1
Зустрітися з особливостями мешканців, яких збираєтеся ловити. Риба вибирає в водоймі певні місця: у вузькій річці клює в розширеннях, в широких акваторіях любить обмілини, в дрібних - воліє ями, а в застояних місцях їй особливо подобаються протоки.
2
Йорж, окунь, плотва - придонні риби. Щоб їх зловити, гачок повинен лежати на дні або розташовуватися трохи вище, на відстані п'яти-десяти сантиметрів від мулу. Уклейка годується біля поверхні, для її лову гачок розмістіть вниз від поверхні води на відстань від десяти сантиметрів до метра. Після дощів майже вся нехижа риба підходить до берегів, так як струмочки, що стікають у водойму, несуть мешканцям додатковий смачний корм.
3
Придбайте все необхідне для рибної ловлі. Найпоширенішими видами вудок є поплавочная, донна і спінінг. Початківцю рибалці можна почати з недорогого вудилища. Поплавкову механізм простий в експлуатації, на нього можна ловити будь-яку рибу повсюдно. Донна вудка дозволяє полювати за самими обережними, глибоководними і великими мешканцями водойм. Спінінг годиться для лову хижої риби: щуки, окуня, судака.
4
Вивчіть техніку лову риби. Залежно від сезону риболовля ділиться на літню, осінню, зимову і весняну. Для кожного часу - свій спосіб, різні пристосування і техніка лову.
5
Візьміть з собою кілька видів приманок, насадок і використовуйте також живність, що мешкає в конкретному водоймі. Як наживка можна використовувати земляних черв'яків, розпарені зерна, штучні замінники, хліб або борошняне тісто.
6
Перевіряйте гачки, щоб вони були гострими. Якщо метал затупився, поточити його про сірникову коробку. Якщо вам пощастило, і на гачок попалася велика риба, різко не смикніть лісочку, а потихеньку підтаскують трофей до берега.
7
Пам'ятайте, що у риби дуже розвинена нервова система. Якщо ходити по березі, стукати по човні, занурювати вудку в воду, то можна легко розполохати всю живність. Слідкуйте, щоб ваша тінь не падала в місце, де знаходиться поплавок.
8
Вивчіть техніку використання спінінга і правила експлуатування снастей. Приманка хороша, але ще важливіше рука рибалки, що змушує рибу спокуситися на наживку. Оснастка вудок з кожним роком стає все зручніше, і це дозволяє любителю помітити найлегшу клювання і зробити підсічку.
9
Чим прозоріше вода, тим складніше рибалити. В даному випадку снасть повинна бути дуже тонкою. Однак не можна, щоб її порвав перший-ліпший карась. Малопомітність снасті досягається використанням прозорих ліс, тонких проводков, гачків, підфарбованих під колір дна або мулу.
10
Дізнайтеся місця, де добре ловити рибу, і вирушайте на риболовлю. Краще, якщо в перший раз вашим наставником буде друг або знайомий.
Зверніть увагу
Пам'ятайте про те, що деякі правила рибного лову прописані в законодавстві. Ознайомтеся з ними, адже при порушеннях може наступити адміністративна відповідальність.
Корисна порада
Багато знань прийдуть до вас досвідченим шляхом, але періодично читайте відповідну тематичну літературу. З часом ви навчитеся визначати шляхи, по яких ходить риба, годинник годівлі, час нересту. Повадки мешканців водойми ви освоїте на особистому досвіді.