Як лікувати Кактус.

Більшість видів кактусів невибагливі у догляді і можуть довгі роки радувати своєю красою і незвичайною формою. Однак існує чимало факторів, які можуть призвести до хвороби рослини. Правильне і своєчасне лікування допоможе зберегти кактус.
Вам знадобиться
  • - фунгіцид;
  • - сірка;
  • - зеленка.
Інструкція
1
Уважно огляньте поверхню кактуса, його голки і квіти. Будь-яке нетипове зміна - привід для занепокоєння і прийняття своєчасних заходів. Чужорідний наліт, зміна кольору, висихання - ознаки різних хвороб, які необхідно вчасно діагностувати і негайно лікувати.
2
Забезпечте рослині оптимальні умови, виберіть потрібний температурний режим і дотримуйтесь правил поливу. При неправильному догляді (наприклад, частому поливі в холодну пору року) захисні функції вашого кактуса зменшуються, і він може зіткнутися з фітофторозом. Це поширене грибкове захворювання, яке дуже легко передається від однієї рослини до іншої при несприятливому середовищі. За своєю суттю, це кактусова гниль, яка вражає рослина біля основи, поступово стоншуючи його. У даному випадку вихід лише один - вирізання підгнилого м'якоті і підсушування кактуса. Зріз необхідно обробити будь-яким фунгіцидом. Після того, як фітофтороз буде зупинений, рослину можна знову вкорінювати.
3
Постарайтеся зупинити розвиток грибкової інфекції на початковій стадії. Різновидів таких хвороб, що вражають кактуси, налічується кілька десятків. Фузаріоз, гельмінтоспоріоз, піренофороз, ризоктоніоз - найпоширеніші з них. Визначити тип інфекції візуально досить складно. Хвороба може викликати появу сухих або бурих плям, викривлення стовбура, опадання квітів, гниль. Якщо ви хочете зберегти рослину, необхідно в кожному разі вирізати уражену ділянку, а зріз обробити сіркою, зеленкою або фунгіцидом. Деякі хвороби кактусів - бура гниль, суха гниль (фомоз) - вражають рослина зсередини і не виліковуються.
4
Чи не ставте ваше рослина на сонці і в холод. Прямі сонячні промені або занадто низька температура можуть бути причиною появи бурих або червоних плям на кактусі. Такі хвороби не пов'язані з бактеріальними і грибковими інфекціями, але можуть послужити приводом для їх розповсюдження. Уражена ділянка необхідно кілька разів продезінфікувати. Якщо рана почала висихати і затягуватися, це хороший знак, що свідчить про одужання кактуса.
Зверніть увагу
За будь-яких інфекціях кактус краще ізолювати, оскільки він може заразити інші рослини.
Корисна порада
Намагайтеся підгодовувати ваш кактус вітамінами вчасно і в потрібних дозах. Брак мікроелементів (калію, фтору, магнію) веде до втрати кольору і може бути помилково прийнята за хворобу.