Як повернути неякісний телефон.

Насиченість ринку всілякими товарами має і зворотний бік - неякісну продукцію. І від цієї проблеми ніхто не застрахований - в будь-якому магазині ви можете купити бракований телефон або побутовий прилад. І нерідко необхідно обійти різні інстанції і витратити дорогоцінний час на те, щоб повернути собі витрачені кошти. Так що ж необхідно знати покупцеві для того, щоб без зайвого клопоту поміняти неякісний телефон або повернути гроші?
Інструкція
1
По-перше, відповідно до закону «Про захист прав споживачів», ви маєте право вимагати повернення грошей за неякісний товар протягом двох тижнів. Термін на повернення витраченої суми повинен скласти не більше 10 днів. Якщо ж з моменту покупки пройшло більше двох тижнів, то в цьому випадку отримати назад свої гроші буде трохи важче.
2
Отже, ви прийшли в магазин і озвучуєте свої претензії. Продавець погоджується з вашими доводами і ви отримуєте свої кровні назад. Це ідеальний варіант відносин продавець-покупець.
3
Але в більшості випадків буває навпаки. Адміністратор не поспішає виникають у ваші проблеми і повертати гроші. У цьому випадку складіть письмову претензію в двох примірниках і віддайте її адміністратора магазину або направте поштою рекомендованим листом. Якщо адміністратор наполягає на експертизі, щоб з'ясувати причину несправності товару, то він має на це повне право. Якщо експертиза виявить заводський брак або поломку, яка сталася не з вашої вини, то всі витрати ляжуть на плечі магазину. Ну, а якщо експертиза виявить вашу провину, то витрати повинні будете сплатити ви самі. Ви маєте повне право бути присутніми на експертизі і при незгоді оскаржити результати в суді, а також провести незалежну експертизу. Акт експертизи також вручаєте адміністрації магазину. При цьому в претензії не забудьте додати вимогу про відшкодування витрат на еспертізу. Якщо і в цьому випадку адміністрація зберігає мовчання, необхідно звернутися в регіональне управління Росспоживнагляду.
Корисна порада
Протягом 14 днів ви маєте право повернути неякісний товар, але за умови, що він не використовувався, а також збережений товарний вид і упаковка. Але пам'ятайте, що повернути можна не всі товари. У список безповоротних товарів входять предмети особистої гігієни, парфумерія, косметика, білизняні і панчішно-шкарпеткові вироби, засоби для лікування, будівельні та оздоблювальні матеріали, побутова хімія, автомобілі, мото- і велотоварів, тварини, растенія.Образец правильного заповнення претензії ви можете знайти за цією адресою: http://www.potrebitel.net/samozaschita/bad_quality.shtml