Як підібрати резистор для світлодіода.

Світлодіод - це напівпровідниковий прилад, який міцно увійшов в наше життя і потихеньку почав замінювати традиційні лампочки. У нього мала споживана потужність і малі розміри, що позитивно позначається на областях його застосування.
Інструкція
1
Пам'ятайте, що будь-який світлодіод, включений в мережу, повинен мати послідовно з'єднаний резистор, який необхідний для обмеження величини струму, що протікає через напівпровідниковий прилад. В іншому випадку велика ймовірність того, що світлодіод може швидко вийти з ладу.
2
Тому перед складанням схеми, що містить світлодіоди, ретельно розрахуйте величину опору, який визначається як різниця напруги харчування і прямого напруги, яка є розрахунковим для певного типу діода. Воно коливається в межах від 2 до 4 Вольт. Отриману різницю поділіть на струм приладу і в підсумку одержите шукану величину.
3
Пам'ятайте, що якщо величину опору резистора точно підібрати не вдається, то краще візьміть резистор з трохи більшим значенням, ніж потрібна величина. Різницю ви навряд чи помітите, адже яскравість випромінюваного світла зменшиться на незначну частину. Також величину опору можна розрахувати, скориставшись законом Ома, в якому напруга, що протікає через діод, потрібно розділити на струм.
4
При підключенні одразу декількох світлодіодів послідовно, також необхідно встановлювати опір, який розраховується аналогічним чином. Пам'ятайте, що тут береться сумарна напруга від усіх діодів, яке і враховується в формулі для визначення параметрів резистора.
5
Також не забувайте, що підключати світлодіоди паралельно через один резистор заборонено. Це пов'язано з тим, що всі прилади мають різний розкид параметрів, і якийсь із діодів світитиметься яскравіше, отже, через нього проходитиме велика величина струму. У підсумку це призведе до того, що він вийде з ладу. Тому при паралельному включенні опір встановлюйте для кожного світлодіода окремо.