Як насадити рибальську мережу.

Риболовля - одне з цікавих захоплень, її також називають тихим полюванням. Бо виважіваніе спійманої риби - дуже захоплююче видовище, воно вимагає від рибалки зусиль і вправності. Однак про лов риби сітками такого сказати не можна. Улов в цьому випадку залежить від правильної постановки мережі.
Вам знадобиться
  • - мережі;
  • - човен;
  • - високі чоботи;
  • - непромокальний костюм.
Інструкція
1
Перед тим, як поставити мережу, потрібно вибрати місце для риболовлі, дізнатися, яка риба водиться в даному водоймі, бо від цього залежить вид мережі і місце її установки.
2
Оберіть вид мережі для установки. Коли дно водойми пологе, чисте, без мотлоху і можливих зачепів, відсутній мул, то це ідеальне місце для постановки звичайних одностінних мереж. Якщо в цьому місці зустрічається велика і сильна риба, то мережі краще взяти з крученої волосінню. Така волосінь жорсткіше і міцніше звичайної, вона може бути менш уловистою, бо помітна у воді, але вона утримує велику рибу.
3
Зазвичай така мережа ставиться взабродку, ви цілком впораєтеся поодинці. Надіньте високі гумові чоботи, закріпіть один кінець мережі на березі і розкладайте мережу далі вздовж берега, поплавками догори, а вантажем вниз. Поступово розправляйте її, стежте, щоб вона не заплуталася. Перевіряти мережу найкраще через кожні три-чотири години, щоб риба не встигла заснути.
4
Якщо ж у берега занадто дрібно, то мережу потрібно виставляти з човна. В таких випадках використовуються довгі мережі з крупною ячеей, щоб дрібна риба не попадалася в них. Ставити мережу з човна найзручніше удвох. Один з рибалок буде гребти, а другий поступово розставляти мережу. Одному це робити незручно, особливо якщо в річці є течія. Потрібно відшукати уловисту місце, наприклад, очеретяний мис, який буде вдаватися в берег. Попливи від берега, визначте напрямок вітру і ставте мережу перпендикулярно до берега. Таким чином риба, пливе вздовж мису, обов'язково потрапить у ваші мережі.
5
Якщо вам потрібно швидко зловити рибу, то можна не ставити мережі надовго, а протягнути їх по водоймі, як бредень. Для цього надіньте непромокальний костюм і йдіть вздовж берега з одним кінцем мережі. В цьому час другої напарник в човні буде плисти на невеликій відстані від вас, тримаючи другий кінець мережі. Таким чином ви пройдете вздовж берега та обов'язково повернетеся з уловом.
Зверніть увагу
Незалежно від водойми і виду риби придбайте ліцензію на вилов риби сітками. Це вбереже вас від конфіскації знарядь лову та штрафних санкцій.
Корисна порада
Обов'язково просушіть мережі після того, як їх дістали, зберігати їх в мокрому вигляді не можна.