Як купити в Білорусії машину.

З 2012 року будуть зняті обмеження на ввезення автомобілів, розмитнених в Республіці Білорусь вже після 1 січня 2010 року. Тому готуйте грошенята: скоро знову можна буде придбати стару іномарку за порівняно невисокою ціною. Втім, і зараз іномарки з Білорусії - не найдорожчий варіант.
Інструкція
1
Зайдіть на сайти http://www.abw.by, http://www.myauto.by, http://zarulem.by та ін. Для того щоб ознайомитися з оголошеннями про продаж автомобілів в Білорусії. Якщо ви не знайшли відповідного варіанту, зверніться до послуг найбільшого білоруського пошукача - http://www.tut.by і задайте пошук автомобілів по обласних центрах цієї країни. Наприклад, «продаж автомобілів у Вітебську».
2
Вивчіть оголошення, ознайомтеся з цінами. Зайдіть для порівняння цін на вітчизняний ресурс www.auto.ru, на якому також можна підібрати для себе автомобіль.
3
не довіряйте неперевіреної інформації. Так, якщо в оголошенні зазначено, що автомобіль повністю розмитнений і відповідає необхідному стандарту «Євро-4», перевіряти, чи так це насправді, вам доведеться на місці. Якщо вам достеменно відомі технічні характеристики обраного авто, дізнайтеся, чи відповідає він екологічному стандарту, звернувшись на одну зі сторінок Федеральної митної служби - http://ved.customs.ru.
4
Домовтеся по телефону з продавцем про зустріч і не забудьте обміняти рублі на долари/євро перед поїздкою в РБ. По-перше, в Росії це зробити набагато вигідніше, а по-друге, білоруські продавці не працюють з російською валютою. Чи не везіть із собою «валізу» грошей; просто покладіть їх на карту.
5
По приїзді в РБ уважно огляньте автомобіль і зробіть пробну поїздку. По можливості оціните його технічний стан в сервісі (за вашим вибором, а не вибору продавця). Якщо продавець вже продав машину іншому покупцеві або якщо ви приїхали «на удачу», вам доведеться в терміновому порядку підбирати собі варіант, керуючись газетами безкоштовних оголошень, що, в кінцевому підсумку, відіб'ється на вартості авто не кращим чином. Втім, ви завжди зможете поторгуватися.
6
Попросіть продавця до підписання договору купівлі-продажу та/або оформлення довідки-рахунки (що переважно для російських митників) показати всі документи на машину і тільки потім розраховуйтесь з ним.
7
Відправляйтеся в найближче відділення ДАІ РБ для зняття з обліку автомобіля (це робить продавець) та оформлення транзитних номерів (це робите ви). Договір купівлі-продажу має бути завірений в ДАІ.