Як солити омуля. Як смачно посолити омуль.

Омуль - дуже рідкісна риба, що живе в строго визначених місцях: озеро Байкал і Північний Льодовитий океан. Ця риба має приголомшливі смакові якості, за це і отримала назву царської. Омуля можна заготовлювати по-різному: заморожувати, коптити і солити.
Вам знадобиться
    • риба;
    • сіль (велика);
    • вода;
    • ємність для засолу;
    • гніт.
Інструкція
1
Перед тим, як солити омуля, потрібно визначитися зі способом засолу. Існує два способи соління омуля. Перший спосіб соління - риба солиться без нутрощів, тобто потрошеной, так званий «селянський посол». Другий спосіб соління риби називається «культурний посол», коли рибу солять без патрання. В цьому випадку у неї буде сильніший аромат.
2
ОМУЛЬ для засолу потрібно брати тільки самого свіжого. Чим свіже риба - тим смачніше вона буде після засолювання. Не соромтеся вибирати і перевіряти на запах рибу при покупці, це запорука того, що ви купите свіжий продукт.
3
Потім ретельно промийте рибу. Якщо ви будете солити звичайним способом, то переходите до наступного кроку. Якщо ж з патранням, то акуратно розпоріть живіт риби, видаліть всі нутрощі, промийте холодною проточною водою. Увага, луску очищати не потрібно!
4
Після цього підготовлену рибу пересипте сіллю. Якщо ви не знаєте, скільки солі потрібно взяти на рибу, можна скористатися наступним способом. Насипте на рівну поверхню шар солі товщиною приблизно 0,5 см. Потім візьміть рибку, покладіть її на сіль, притисніть, потім переверніть і знову притисніть. Скільки солі налипнуло на рибку - цього буде достатньо для засолу. Найкраще брати крупну сіль, вона повільніше розчиняється, і посол відбувається рівномірно.
5
Після цього обсипану сіллю рибу складіть в ємність для засолювання. Укладання повинна бути щільна, головою до хвоста, головне, щоб черевце риби «дивилося» вгору, таким чином розсіл буде всередині. Потім зверху кожен ряд омуля присипте сіллю, і так заповнюйте ємність до верху.
6
Щойно тара заповниться, поставте зверху гніт. Після доби омуль буде слабкосолений, і він вже придатний для їжі, але краще почекати два дні і насолоджуватися ніжним смаком добре просолених риби.
Корисна порада
Перед подачею омуля змийте надлишки солі водою.