Як відрізнити шунгіт від підробки.

Шунгіт - природний очищувач води. Цей камінь здатний зробити її дійсно чистою і цілющою. От тільки знайти справжній шунгіт досить складно - кругом немислиму кількість підробок, зовсім не несучих користі. Як же розпізнати справжній шунгіт?
Інструкція
1
Шунгіт ділиться на високовуглецевий і низковуглеродний. Цілющими властивостями володіє тільки первий.Часто замість шунгита вам продають шунгізіт - теж низьковуглецеву породу. Зовні він дуже схожий на цілющий шунгіт, а ось корисними властивостями він не володіє. Хоча й коштує він дешевше. Низька ціна теж повинна насторожити.
2
Є візуальні відмінності шунгита від підробок. Справжній шунгіт легше ламається. Звичайно, перевіряти таким чином навряд чи комусь прийде в голову. Ще справжній мінерал, на відміну від підробки, досить сильно пилить. У процесі транспортування камені неминуче труться одна об одну, що призводить до стирання. Через крихкість шунгіт зазвичай не полірують. Поверхня у каменю найчастіше матова. Якщо камінчик оброблений у формі піраміди, навряд чи ви побачите ідеально загострену піраміду. Вона, швидше, буде схожа на єгипетську. Хоча, звичайно, ці ознаки досить умовні.
3
Найголовніший критерій - електропровідність. Для того, щоб виявити це якість, потрібно взяти звичайну батарейку, два дроти і лампочку від кишенькового ліхтарика. Потрібно з'єднати лампочку і батарейку послідовно, проводки докласти до мінералу. Якщо лампочка загориться, значить перед вами справжній шунгіт. Цей нехитрий експеримент дійсно дає гарантію автентичності.
4
Є відмінності і при опусканні шунгита в воду. При використанні справжнього каменю на його поверхні в перші ж години перебування у воді з'являється безліч бульбашок. Смак води змінюється. На деяких камушках можна побачити прожилки золотистого кольору. Це - вкраплення сульфату заліза - теж ознака натуральності. Однак через нього каміння у воді можуть іржавіти. Їх потрібно вийняти. Щоб ржавенія не відбувалося, камінчики потрібно періодично виймати і просушувати.