Як спокутувати папугу.

Якщо папужка здоровий і веселий, підтримання чистоти пір'я для нього не проблема. Більшість папуг досить охайні для того, щоб купатися самостійно, але допомога людини в цій справі теж буде не зайвою. Хоча б для того, щоб створити пернатому необхідні умови для комфортного і безпечного купання.
Вам знадобиться
  • Ванночка-купалка, розпилювач або вологі листя салату
Інструкція
1
Для купання папуги існує кілька способів. Постарайтеся вибрати саме той, який найбільше до душі вашому вихованцеві. У природних умовах хвилясті папуги та їхні родичі воліють приймати ванну серед змочених росою листя рослин. Спробуйте запропонувати папузі ванночку, наповнену вологими листям салату - може бути, йому сподобається саме такий варіант купання. Заодно птах поласувати корисної зеленню.
2
Якщо ви помітили, що ваш папуга лізе в поїлку і намагається скупатися таким чином, значить, є сенс поставити в клітку блюдечко з водою або спеціально призначену для папуг ванночку-купалку. Така ванночка зазвичай підвішується на дверцята клітки. Налийте туди чистої теплої води, температура якої повинна бути трохи вище кімнатної. Пропонувати птаху купалку слід раз на тиждень, але в спекотні літні дні це можна робити частіше. Для купання хвилястого папугу досить 2 см води у ванні.
3
Якщо папуга ігнорує купалку, це ще не привід вважати його бруднулею. Можливо, він в силу молодого віку просто ще не зрозумів, що потрібно робити з цим предметом. Спробуйте зацікавити його ванночкою, поклавши туди його улюблену іграшку. Папуги також активніше користуються купалку, якщо поруч з нею повісити люстерко. Можна також насипати в суху купалку трохи корму, щоб папуга привчився туди забиратися. Ні в якому разі не намагайтеся посадити птаха в ванночку насильно - це може стати причиною стресу, надовго відбивши папузі полювання наближатися до цього предмету.
4
Ще один різновид купання, яка приносить велике задоволення деяким папугам - це зрошення з розпилювача. При цьому слід дотримуватися деяких правил. Пам'ятайте, що вода в розпилювачі повинна бути відчутно теплою, оскільки в повітрі вона швидко остигає. Струмінь води з розпилювача не потрібно направляти прямо на птицю - цільтеся трохи вище голови, щоб крапельки, падаючи, обсипали папуги дрібним дощем. В даному випадку потрібен саме дощ, а не туман, оскільки занадто дрібні крапельки води можуть потрапити в дихальні шляхи птиці і викликати кашель. Не забудьте перед обприскуванням прибрати з клітки годівниці, оскільки вологе зерно може запліснявіти.
Зверніть увагу
Пам'ятайте, що папуги ризиковано купати поза клітини - птах з мокрими пір'ям погано літає і може отримати травму.Викупанного папуги не потрібно спеціально сушити. Не намагайтеся використовувати рушники або фен - це може бути небезпечно для птиці. В крайньому випадку папузі можна запропонувати лампу, під якою він зможе погрітися і обсохнути.
Завзяті любителі хвилястих папужок проявляють увагу і велику турботу до своїх вихованців. Час від часу домашні вихованці потребують купанні. Але точної відповіді на питання про періодичність водних процедур ніхто не знає. Кожен папужка відрізняється індивідуальністю, тому вимагає особливого ставлення до себе. З одного боку, папужки не можуть вимагати, щоб їх купали. З іншого боку, щоб підтримувати оперення в хорошому стані, необхідно час від часу їх купати.
Вам знадобиться
  • Ванночка для купання папужок.
Інструкція
1
Традиційний спосіб купання підходить більшості хвилястих папужок: - налийте у ванну для птахів теплої води (температура води повинна бути трохи вище кімнатної температури); - вода у ванні повинна бути чиста, і після купання відразу ж міняється і повністю виливається. Після купання намагайтеся прибирати воду, в якій купався ваш папужка, тому він буде пити цю брудну воду. Ставте ванночку з водою для купання не частіше одного разу на тиждень. Винятком можуть бути жаркі і сонячні літні дні.
2
Для того щоб зацікавити папужки, який не хоче купатися, киньте у воду його улюблені іграшки. Також можна спробувати заманити його улюбленими солодощами. Кращим місцем для купання буде ванночка, яка висить за кліткою, а не навпаки. Також для ванночки можна використовувати різні ємності. Приміром, невикористаний лоток котячого туалету і т.д.
3
Деякі папужки навмисне роблять вигляд, що не люблять купатися. Вони люблять це робити, але їм не подобається резервуар, який ви запропонували своєму домашньому вихованцеві. Деякі папужки люблять купатися в посуді, дно якої викладено травою. У якості «зеленного дна» можна використовувати подорожник, кульбаба або інші схожі трави.
4
Якщо вам здалося, що жоден спосіб не підходить для вашого пернатого друга, то спробуйте виконати наступний варіант заманювання його купатися: напевно, він оцінить краплі дощу, які можна штучно отримати за допомогою пульверизатора.