Як вивчити ноти.

Музика - мова, яка зрозуміла всім. А ось його письмове прояв - ноти - розуміють тільки деякі. Якщо ви як музикант відчуваєте необхідність дізнатися нотну грамоту, є простий спосіб її вивчити.
Вам знадобиться
  • - нотний зошит
  • - олівець
  • - ластик
Інструкція
1
Відкрийте нотний зошит і подивіться на першу «рядок» з п'яти лінійок. Цей рядок називається нотний стан або нотоносець. Поставте олівцем точку на другій лінійці знизу.
2
Намалюйте спіраль, торкнувшись спочатку третьої знизу лінійки, потім нижньої, потім другий зверху. Від другої зверху лінійки намалюйте петельку вгору, на 5 мм вище нотоносца. Потім накресліть пряму лінію вниз, на 2-3 мм нижче нотоносца, і закруглите кінчик фігури «гачком» .Це скрипковий ключ, або ключ «соль», який позначає місце розташування ноти сіль першої октави. Ключів у нотній грамоті кілька, з них починається будь нотоносець. Скрипковий ключ - один з найбільш часто зустрічаються в музиці.
3
Правее ключа на відстані, рівному відстані між лінійками, під нотоносцем накресліть короткий відрізок (2 мм), а на ньому незакрашенним гурток. Це нота до першої октави. Зіграйте її на синтезаторі, фортепіано (біла клавіша зліва від двох чорних, приблизно посередині клавіатури) або на гітарі (затисніть перший лад другий струни).
4
Ще трохи правіше під нижньою лінійкою намалюйте другий незакаршенний гурток, ноту ре. Це наступна біла клавіша на клавіатурі (між двома чорними) або третій лад на другій струні гітари.
5
На нижній лінійці намалюйте третій гурток - ноту ми. Це наступна біла клавіша (праворуч від двох чорних) або відкрита перша струна на гітарі.
6
Нота фа знаходиться між нижньою і другий знизу лінійками, нота сіль - на другий знизу лінійці (з цієї лінійки починається скрипковий ключ), ля - між другою і третьою знизу лінійками, си - на третій лінійці. На клавіатурі ці ноти звучать на білих клавішах поспіль, на гітарі (на першій струні) в наступному порядку: перший лад, третій лад, п'ятий лад, сьомий лад.
7
Вивчіть знаки альтерації, тобто підвищення і пониження звуку на півтону. Це дієз (схожий на знак «решітка»), бемоль (схожий на латинську "b") і бекар. Відповідно, підвищення, зниження і скасування підвищення/пониження. Ці знаки ставляться перед змінюваною нотою або при ключі.
8
Вивчіть інші ключі: басовий, альтовий, теноровий та інші. Слухайте твори, дивлячись в ноти, аналізуйте виконання очима і вухами одночасно. Грайте і співайте твори по нотах (необов'язково вивчати, тут важлива кількість розібраних п'єс). Навчіться визначати тривалості за формою ноти.
Зверніть увагу
При різних ключах нота на одній і тій же лінійці може називатися по-різному.