Як обчислити румб.

Румб - це гострий кут між напрямком даної лінії і найближчим меридіаном. Вони вимірюються в градусах від 00 до 900 і позначаються літерою r. Біля позначення ставиться індекс, який вказує на чверть, в якій знаходиться румб.
Інструкція
1
Якщо уявити собі компас, то гострий кут між північчю С (3600) або півднем Ю (1800), розташований в одній з чвертей компаса, і даною лінією і буде шуканим румбом. Його індекс означатиме сторону світла, тобто, наприклад rЮВ розташовуватиметься в другій чверті.
2
На компасі румби позначені широкими і вузькими трикутниками. Їх усього 32. Кут між сусідніми дорівнює 11 ° 15`. Величиною називають саме цей кут. Один румб - 11 ° 15`, два румба 2х11 ° 15` = 22 ° 30` і т.д.
3
Обчислення в румбах використовується в морській навігації. Напрямку на північ, південь, захід і схід називаються головними. Решта комбінуються з назв головних, наприклад СЗ. Також румби позначаються і латинськими буквами, де N - північ, S-Південь, Е - схід, W - захід.
4
Для навігації використовуються 32 румба. В метеорології напрям визначають з центру видимого горизонту до точок її кола. Тут важливий лише видимий горизонт, який ділять на 16. В геодезії румб - кут, складений географічним меридіаном з даною лінією, він не перевищує 900.Вичісленіе румба починається з визначення сторони світу по компасу, і відкладання від лінії меридіана потрібну величину. Наприклад, 3 румба на північний схід означає 3х11015` = 33045` на схід від північного меридіана.
5
В геодезії румби використовуються для визначення напрямку та орієнтування ліній. Величина позначається також буквою r і супроводжується літерним позначенням напряму і цифровим позначенням кута, наприклад: ЮВ: r15015`. Це означає, що обумовлена лінія буде знаходитися у напрямку 15015` на схід від південного меридіана, тобто в другій чверті кола компаса.Однако останнім часом для визначення напрямку лінії та орієнтування на місцевості в більшості випадків використовується проста градусна система.