Як вибрати акумуляторні батарейки.

Життя сучасної людини дуже важко уявити собі без всіляких пристроїв, що працюють від батарейок. Разові пальчикові і мізинчикові батарейки для цих пристроїв можна купити на кожному кроці. Однак багато хто воліє купувати акумулятори, які можна заряджати багато разів. Щоб пристрій не підвело в самий невідповідний момент, дуже важливо правильно вибрати акумулятори.
Інструкція
1
В магазинах зазвичай зустрічаються пальчикові і мізинчикові акумулятори декількох видів. Частіше інших зустрічаються нікель-металлогидрідниє і нікель-кадмієві. Позначаються вони літерами Ni-MH, Ni-cd. Маркування зазвичай коштує на корпусі батарейки. Трапляються і інші типи акумуляторів - нікель-марганцеві, іонно-літієві.
2
Перед тим як вирушати в магазин, уважно прочитайте інструкцію до пристрою. Цілком можливо, що там прямо вказано, які акумулятори потрібні саме для даного приладу. В цьому випадку ваш вибір значно спрощується. Купуйте тільки ті батарейки, які вказані.
3
Якщо пристрій невелике, візьміть його з собою в магазин. Продавці іноді плутаються і пропонують вам зовсім не те, що потрібно, якщо не бачать перед собою фотоапарата або диктофона. Щоб таких ситуацій не виникало, покажіть продавцеві фотоапарат або диктофон. Якщо ж у вас при собі пристрою немає, зверніть увагу на маркування. Пальчикові батарейки позначаються АА, мізинчикові - ААА.
4
Подумайте, в яких умовах ви збираєтеся використовувати пристрій, для якого їх купуєте. Якщо ви збираєтеся фотографувати взимку і влітку, в приміщенні і на вулиці, то вам необхідні акумулятори, що не особливо чутливі до перепаду температур і не дуже швидко розряджаються навіть у великій мороз. Цією властивістю володіють нікель-кадмієві батареї. Вони легко переносять і сильну спеку. Правда, у них є і свій недолік. Такі акумулятори менш довговічні і розраховані на не дуже велике кількість перезарядок. Крім того, їх можна ставити на зарядку тільки після того, як вони повністю розрядяться. Але це якраз здоланна. Швидше за все, разом з акумуляторами ви будете купувати і зарядний пристрій. Виберіть таке, у якого є функція повної розрядки.
5
Якщо робота пристрою при сильних перепадах температур або в екстремальних умовах вас не дуже цікавить, зверніть увагу на батарейки з маркуванням Ni-MH. Вони швидко розряджаються на морозі і в сильну спеку. Зате при середній температурі працюють майже ідеально. Крім того, у них є ще кілька чудових властивостей. Вони могутніше і здатні витримати досить велику кількість перезарядок. При цьому їх не треба повністю розряджати перед наступною зарядкою. На відміну від нікель-кадмієвих акумуляторів, їх можна зберігати зарядженими. Це дуже зручно, якщо вам доводиться часто потрапляти в умови, коли нікуди підключити зарядник.
6
Як правило, напругу, яка дає акумулятор, відповідає тому, що потрібно для роботи переважної більшості пристроїв. Однак бувають і винятки, тому не полінуйтеся подивитися параметри свого пристрою і звірити їх з тими, які написані на акумуляторах. Може вийти, що саме до вашого фотоапарату або диктофону не підходять стандартні акумулятори.
7
Якщо ви збираєтеся користуватися пристроєм постійно і в самих різних умовах, купите два акумулятора або дві пари. Поки одна пара стоїть в фотоапараті або диктофоні, друга заряджається. В цьому випадку зручніше мати різні акумулятори для різних умов. Зарядний пристрій краще купити універсальне, яке б само відключалася при повній зарядці і мало б функцію повної розрядки.
На сьогоднішній день акумуляторні батареї використовуються не тільки в автомобільній промисловості, їх можна зустріти практично в будь-якому компактному пристрої: радіоприймач, магнітола, mp3-плеєр, цифровий фотоапарат і т.д. Щоб батарея прослужила, якомога довше, необхідно зробити правильний вибір цього елемента живлення.
Вам знадобиться
  • Елементи живлення, зарядний пристрій.
Інструкція
1
У більшості компактних пристроїв використовуються 2 форми акумуляторних батарей: «пальчикові» і «мізинчикові». Такі назви у батарейок з'явилися не випадково, одна батарея за розмірами походить на вказівний палець, інша батарея походить на мізинець (менше попередньої). Швидше за все, ви їх бачили, але не надавали значення цим формам. Область застосування «пальчикових» і «мізинчикових» батарейок не обмежується тільки побутовою технікою.
2
Якщо ви колись цікавилися такими акумуляторами, не могли не помітити, що ціни на ці елементи живлення значно вище, ніж ціни на стандартні батарейки. У чому ж різниця? Акумуляторні батареї можна використовувати багаторазово, тобто заряджати за допомогою спеціального пристрою. Таким чином, життя акумуляторних батарей в рази довше, внаслідок чого ціни на ці елементи живлення так високі.
3
При виборі акумуляторних батарей варто звернути увагу не тільки на ємність батарей, а й на тип батареї. Існують нікель-кадмієві акумулятори (Ni-Cd) і нікель-металлогидрідниє акумулятори (Ni-Mh). Перший тип акумуляторів може справно працювати при будь-яких температурах, але ємність таких елементів живлення, як правило, досить низька. З іншого боку, металлогидрідниє акумулятори володіє більшою ємністю, але чутливі до перепаду температур. Тому необхідно вибирати акумулятор залежно від погодних умов та пори року.
4
Вище було сказано про зарядний пристрій, без нього постійне життя акумуляторних батарей неможлива. Найчастіше зарядний пристрій йде в комплекті з акумуляторами (якщо їх більше 2 штук), але його також можна придбати. При виборі зарядного пристрою теж є свої тонкощі. Якщо ви берете, наприклад, акумуляторні батареї Duracell догляньте зарядний пристрій тієї ж марки. Не купуйте дешевих пристроїв для зарядки акумуляторів, вони не забезпечені системами захисту відключення живлення при повній зарядці і відключенні пристрою при швидкому нагріванні елементів живлення.