Як вибрати мультіплікаторную котушку.

Багатьом любителям риболовлі відомо про переваги мультіплікаторной котушки: хорошою дальності закидання, чудовою «тязі» і чутливості. Іноді можна зустрітися з думкою про те, що «мультиплікатор» - це всього лише вдосконалена інерційна котушка, якості якої залежать лише від її ціни. Однак не завжди найдорожчі зразки забезпечують необхідну вам якість лову. Щоб правильно вибрати мульптіплакаторную котушку, необхідно розбиратися в деяких її характеристиках.
Інструкція
1
Приступаючи до вибору котушки, майте на увазі, що кожна модель виготовляється під певні умови лову, і не всі вони придатні для російських умов. Ринок найбільш дорогих моделей мультіплакаторних котушок, насамперед, орієнтований рибалок Японії і США, які набили руку в лові американського з великим окуня (басса). Тому конструктивні особливості котушок «заточені» під особливості поведінки такої риби та способи її ловлі.
2
Якщо ви націлилися на ловлю в дуже обмеженому просторі, що вимагає точного і короткого закидання снасті, вибирайте низькопрофільні мультіплакатори або класичні котушки невеликого розміру. Такі котушки зручні тим, що забезпечені нерухомим «вічком» лесоукладивателя і низьким моментом інерції шпулі.
3
Для збільшення дальності закидання приманки використовуйте низькопрофільну котушку типу «мильниця», що користується заслуженою популярністю в легкому діапазоні вагових характеристик. Низький профіль такого мультіплакатора забезпечує менший кут перегину волосіні, що зменшує тертя при її проходженні через кільця і дозволяє збільшити дальність закидання.
4
Купуючи котушку, зверніть увагу на систему гальм. Для безпроблемного закидання легких і «парусять» приманок добре підходить магнітний гальмо. Такий гальмо при полегшеної шпулі з малим моментом інерції дозволяє забезпечити швидкий розгін при мінімальній амплітуді розмаху вудилища.
5
Для умов лову у водоймах Середньої смуги Росії вибирайте більш потужну кидкову «класичну» мультіплакаторную котушку. Це пристрої середнього і важкого класу, розраховані на використання приманок вагою від 20 до 80 м Потужність котушки дозволяє закинути важку приманку на значну відстань. Крім посиленого механізму, класична котушка відрізняється від «мильниці» збільшеною шириною і великим діаметром шпулі. Більший діаметр і ширина шпулі дозволяють збільшити дальність закидання.