Як здати вищу математику.

Вища математика (матан, математічскій аналіз) є одним з найстрашніших нічних кошмарів для пересічного студента. Предмет вельми складний, а ще складніше - вірно підготуватися до здачі іспиту.
Інструкція
1
Дізнайтеся критерії у викладача. Універсальна порада «навчайте всі» з мат. аналізом не проходить, набагато розумніше буде «Не стрибайте вище голови». Дізнайтеся у свого викладача, які критерії здачі на 3, 4 і 5, і робіть розрахунок сили в залежності від того, що у вас виходить краще. Наприклад, якщо «трійка» це вирішене завдання без всякої теорії, і оцінка вас задовольняє - цілком розумно не займатися теорією взагалі, а лише перебирати практичні завдання. Аналогічно, якщо рішення задачі обов'язково тільки для оцінки «5», то вирішіть для себе - чи потрібно вам витрачати дорогоцінний час.
2
Визначте основне коло тем, які ви проходили за семестр. Це, можна сказати, «програма мінімум», яку ви повинні знати на «п'ять», навіть якщо збираєтеся здавати на «три». Наприклад, туди можуть входити: інтегрування, подвійне інтегрування, диференціальні рівняння і ряди. На перших етапах підготовки не відштовхуйтеся від квитків, а доведіть до кристального розуміння базові поняття, вивчені за семестр. Це важливо ще й тому, що викладачі люблять ставити «додаткові питання» саме з цієї області.
3
Заведіть зошит, куди будете докладно виписувати всі квитки. При цьому не намагайтеся дослівно дублювати в кожен квиток матеріал з лекцій. Постарайтеся обдумати написане, виділити основні пункти і записати всі «конспектом», який зрозумілий лише вам. Практика показує, що саме під час подібного обмірковування студент ретельно вивчає і запам'ятовує матеріал.
4
Альтернатива (або доповнення) розписування квитків - читання підручників без підготовки до чогось конкретного. Спосіб цей вельми специфічний, але ідеальний за однієї умови: якщо ваш викладач вимагає від студентів загального розуміння, а не заучування висновків. Постарайтеся послідовно читати відповідну літературу (одним з кращих вважається підручник Смирнова «Курс вищої математики»), і намагатися зрозуміти, усвідомити кожну главу. Найгірше, що ви можете зробити - намагатися бездумно забити формулами голову. Якщо ви і не зможете ідеально розписати квиток, то, у всякому разі, не будете «плавати» в додаткових питаннях, завдяки чому гарантовано складете іспит - адже «двійка» ставиться тільки за нульовий рівень знань.
Сесія в університеті - це процес складання іспитів та отримання заліків з пройденим курсам. У більшості вузів протягом перших двох років вивчаються такі розділи математики як алгебра і математичний аналіз, які для багатьох студентів є складними курсами, які вимагають додаткової підготовки.
Інструкція
1
Перевірте наявність усіх необхідних для підготовки до заліку матеріалів. Швидше за все, вам потрібні будуть всі лекції по заданому курсу, а також підручники, які можна знайти в бібліотеці університету або купити. Матеріали з пропущених лекцій ви можете взяти у однокурсників. Найпростіше зробити ксерокопії лекцій, але більш ефективно переписати їх до себе в зошит для кращого запам'ятовування.
2
З'ясуйте, здані у вас все практичні завдання по курсу. Це можуть бути курсові роботи, які потрібно виконувати протягом семестру, та контрольні роботи, що проводяться на заняттях. Домашні завдання зазвичай включають в себе вирішення будь-яких рівнянь, знаходження границь функцій, побудова графіків, обчислення похідних і інтегралів, операції з матрицями і т.п. Бажано, щоб до заліку з математики у вас були вирішені всі домашні завдання і виконані всі контрольні роботи.
3
Якщо ви пропустили важливе заняття, на якому проходила контрольна або розбирали складну тему, не соромтеся підійти до викладача і попросити індивідуальне завдання. Запитайте в нього, коли вам можна буде написати контрольну роботу, за яким підручником вивчити пропущений матеріал. Викладач обов'язково відзначить вашу зацікавленість в хорошій здачі заліку і піде вам назустріч.
4
При виконанні курсової роботи, звертайте увагу на правильність її оформлення. Багато викладачів вимагають, щоб вона була оформлена відповідно до рекомендацій, викладених у методичному посібнику по заданому предмету. Підготуйтеся до захисту курсової роботи і здайте її вчасно, оскільки від цього може залежати ваш допуск до заліку з математики.
5
Відвідуйте всі консультації, які проводить викладач перед заліком. На консультації ви можете задати всі питання про те, як проводитиметься залік, попросити викладача докладніше пояснити складні для розуміння теми і показати приклади вирішення важких рівнянь.
6
Підготуйтеся до заліку, використовуючи матеріали з лекцій, практичних завдань і курсової роботи. Повторіть теорію, вирішите декілька складних прикладів з різних задачников. Намагайтеся не витрачати час на зубріння, особливо в останню ніч перед заліком. Найкраще уважно прочитати і зрозуміти тему, щоб вміти пояснювати її своїми словами. Вирушаючи на залік, не забудьте взяти з собою залікову книжку.