Як пов'язати дитячу шапку. Зв'язати дитячу шапочку спицями.

Напевно, кожна мама бажає, щоб її дитина була одягнена модно і неповторно. До того ж з появою малюка в сім'ї хочеться оточити його кращими речами, щось зробити своїми руками. Адже, пошивши або зв'язавши одяг вашому карапузові, ви даруєте йому не тільки унікальну річ, а й частинку своєї любові і турботи. Немає нічого простіше, ніж зв'язати малюкові шапочку. Це завдання під силу навіть починає умільці.
Вам знадобиться
  • - 100 г пряжі
  • - спиці
Інструкція
1
Розглянемо найпростіший варіант дитячої шапки. Для нього вам знадобиться приблизно 100 грам будь пряжі (вовна, мохер, акрил). Колірну гаму підбираєте на свій розсуд. Це може бути однотонна або меланжева пряжа, або кілька чергуються кольорів. Шапочка в'яжеться простим візерунком - гумкою 2 * 1 (дві лицьових петлі, одна виворітна). Набираєте кількість петель, відповідне обхвату голови дитини і в'яжете полотно приблизно 35-40 сантиметрів в залежності від віку малюка. Далі зшиваєте шапочку. Спочатку краще зробити бічний шов, який потім буде ззаду, а потім верхній. У вас вийде прямокутна шапочка з вушками. До них можна приробити по одному або кілька помпонів, пришити пензлика або косички. Ваша шапка готова/Таку шапочку можна зв'язати і на кругових спицях, тоді одним швом на ній буде менше.
2
Є ще один простий варіант дитячої шапочки. Для цього набираєте 90 петель на спиці, в'яжете 25 сантиметрів гумкою 2 * 2, після чого починаєте збавляти кількість петель для оформлення денця шапки. Для цього в особовому ряду пров'язуйте 2 петлі разом через кожні 6 петель, в наступному особовому через 5 петель, потім через 4 петлі і ще 2 рази через 3 петлі і 2 петлі відповідно. На спиці залишаться 17 петель. Їх збираєте на нитку і затягуєте. Після цього зшиваєте шапочку і робите відворот. На готовий виріб можна пришити помпон або пензлик на свій розсуд.
3
За бажанням на головні убори і в першому, і в другому варіанті можна пришити мотузочки, що дуже зручно для зовсім маленьких дітей, які часто намагаються стягти шапочку. Для цього гачком набираєте ланцюжок з повітряних петель довжиною 20-25 сантиметрів і пров'язуйте ряд стовпчиків без накиду. Готові мотузочки закріплюєте на шапці за допомогою ниток.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Hxh4DN2uZZc
Така шапка, пов'язана гачком, підійде як немовляті, так і дитині молодшого дошкільного віку. Складається вона з двох деталей, які в'яжуться без відриву.
Вам знадобиться
  • 100 г м'якої вовни середньої товщини
  • довгий гачок №2 або 2,5
Інструкція
1
Виміряйте окружність особи дитини і відстань від чола до маківки. Збільште викрійку і перенесіть її на бумагу.Рассчітайте кількість петель. Шапку починайте в'язати з лінії, що обрамляє обличчя дитини. Наберіть ланцюжок з повітряних петель відповідно до щільності малюнка. Переверніть роботу і пров'яжіть ряд стовпчиками без накиду. Знову переверніть роботу і починайте в'язати смугу малюнком: 1 ряд. Введіть гачок під верхню петлю попереднього ряду спереду назад. Це - "лицьова" петля. При в'язанні другої петлі накиньте нитку на гачок і ввела його ззаду під петлю попереднього ряду, еше раз накиньте нитку і витягніть петлю, щоб перший накид цієї петлі залишився попереду. Це "виворітна" петля. Повторіть візерунок три рази і вивяжіте горбок: наберіть на гачок 3 петлі, вводячи гачок під следуюушую петлю попереднього ряду, в чергуванні з накидами і пров'яжіть разом, наберіть 1 повітряну петлю. 2 ряд.Вяжіте "лицьовими" і "виворітними" без горбків, враховуючи повітряні петлі попереднього ряду.
2
Провязав 4 сантиметри, переверніть роботу виворітного стороною до себе. В'яжіть смугу тим же візерунком. Провязав тим же візерунком 10 см, починайте збавляти петлі відповідно до викрійкою, пров'язуючи по краях 2 рази по 3 стовпчика разом через ряд. В'яжіть так до того моменту, поки не залишиться кількості петель, необхідного для в'язання денця.
3
Денце в'яжуть, не відриваючи нитки від основної поверхні, воно є її продовженням. Поступово зменшуйте петлі, пров'язуючи по 2 стовпчики разом через ряд.Вяжіте так, поки робоча поверхня не буде дорівнює нижній частині денця на викройке.Сшейте або зв'яжіть разом гачком бокові шви смуги і денця. Нижню частину шапки обв'яжіть гачком за схемою: 2 стовпчики з накидом, 1 повітряна петля над петлею попереднього ряда.Свяжіте стрічку - смужку шириною 2 см. Вона в'яжеться стовпчиками без накиду на 8 повітряних петлях.
Зверніть увагу
Нитки краще брати якісні, добре спряденной.
Корисна порада
Шапку подібного фасону можна пов'язати будь-яким рельєфним візерунком.