Як регулювати висоту. Як відрегулювати кермо по висоті на велосипеді.

Отже, ви, нарешті, придбали велосипед і скоріше хочете вивести педального одного на прогулянку. Не поспішайте робити це, поки не відрегулюєте висоту сидіння і керма велосипеда, так як неправильне їх положення може привести до вашої травмі.
Вам знадобиться
  • - велосипед;
  • - набір інструментів для ремонту велосипеда.
Інструкція
1
Якщо ви вибирали велосипед в спеціалізованому магазині, то напевно продавець-консультант правильно підібрав розмір рами байка під ваш зріст. Тепер вам належить відрегулювати висоту сідла і керма велосипеда. Почніть з сідла - сядьте на нього і простежте, щоб нога вільно діставала п'ятою до педалі в самому нижньому положенні (Н). Зверніть увагу на взуття - бажано примірку проводити в тому взутті, в якій ви збираєтеся виїжджати на велосіпеде.Еслі нога не буде розпрямлятися повністю, то це призведе до втоми, так як м'язи ніг не будуть працювати в оптимальному режимі. А якщо сідло варто занадто високо, то нога не дістане до педалі і буде утруднена посадка на велосипед.
2
Потім відрегулюйте нахил сідла - спочатку встановіть його строго горизонтально. Потім в процесі їзди на велосипеді ви визначитеся з тим, яке ж положення сидіння вас влаштовує більше. Якщо носок сідла підняти занадто високо, то є ризик отримати неприємні відчуття в області промежини. Якщо ж опустити його занадто низько, посилиться навантаження на руки, що призведе до швидкої усталості.Отрегуліруйте горизонтальне розташування сідла так, щоб проміжок від носка сидіння до виносу керма (L) був дорівнює відстані від ліктя до кінчиків пальців руки.
3
Велосипеди різних моделей і призначення мають різні кермові виноси. Деякі з них можна регулювати по висоті лише на кілька міліметрів за рахунок проставочное кілець. Якщо з якихось причин вас не влаштовує той винос, що стоїть на велосипеді, то ви можете придбати цю запчастину з іншою геометрією або з можливістю здійснювати регулювання висоти керма.
4
Оберіть посадку, в якій ви збираєтеся їздити на велосипеді - від цього залежатиме висота керма. Для поїздок по дорогах з автомобільним рухом вибирайте посадку, яка не утруднить контроль над обстановкою на дорозі - це приблизно 30% нахилу спини велосипедиста від вертикалі. Не піднімайте кермо занадто високо, рух в гору буде утруднено.
5
Візьміть шестигранний ключ, ослабте болт виносу керма, встановіть кермо на потрібній вам висоті і затягніть болт.Висота керма по відношенню до положення сідла у різних категорій велосипедів повинна бути різною. Міські байки мають кермо, який розташований вище сідла. У гібридних і гірських велосипедів кермо і сідло коштують приблизно на одній лінії. Кермо швидкісного шосейника - нижче рівня сідла. Це оптимальні характеристики для цих велосипедів.
Зверніть увагу
На винос сідла нанесені мітки мінімальної глибини, на яку його можна вставити, не менше! Якщо такий мітки немає, то вставте підсідельний штир на глибину не менше 5-6 см. Якщо така висота виявилася недостатньою, то придбайте інший винос.
Гра на якомусь музичному інструменті апріорі передбачає вміння доглядати за оним: зокрема, будь гітарист повинен вміти регулювати висоту струн: як фізичну (рівень над грифом), так і звукову (тон). І якщо для досвідченого виконавця це не викликає труднощів, то початківці музиканти можуть не відразу усвідомити навіть саму необхідність постійного підстроювання інструменту.
Вам знадобиться
  • -Камертон;
  • -Шестігранний ключ.
Інструкція
1
При підвищенні тону струн и звіртеся з камертоном. Класично гітара налаштовується щодо цілком визначених нот для кожної струн и, однак ніхто не забороняє музикантові дещо виправити лад під себе і під свій голос. Тим не менш, попередньо все ж варто встановити стандартні висоти струн, щоб полегшити подальшу настройку і просто мати якусь точку відліку.
2
Будьте обережні при надмірному натягу. Якщо ви хочете підняти струн и вище нормальних значень, то слід ставитися до них набагато дбайливіше, тому подібне використання різко скорочує термін служби. Для надійного закріплення потурбуйтеся про те, щоб струн а була кілька разів обмотана навколо кілочка - це збільшить тертя і кілька перерозподілить силу натягу. Під час підняття орієнтуйтеся на стан третьої і четвертої струн - вони, через свою структури, менш пристосовані до збільшення тони понад норму.
3
Щоб підняти струн и над грифом, спочатку перевірте, чи дійсно це необхідно. У середньому, регулювання потрібно приблизно раз на рік. Характерною ознакою потреби в ній буде металеве деренчання, пов'язане з киснем струн ами металевих порожков.
4
Знайдіть отвір у формі металевого шестикутника. Воно може знаходитися всередині корпусу гітари, на торці грифа або у самого його заснування. Якщо воно всередині корпусу, то вам належить послабити одну-дві середні струн и, щоб випадково їх не порвати.
5
Підібравши ключ відповідного розміру, приступайте до регулювання. Струни будуть підніматися при обертанні в тому напрямку, який вимагає менших фізичних зусиль.
6
Формальний спосіб перевірки висоти: відстань між другими струн ой і порожком сьомого лада має бути близько 7 мм. Втім, не обов'язково ретельно виміряти це значення - просто переконайтеся, що при грі боєм струн и не стосуються порожків і ви отримуєте «чистий» звук без деренчання.
7
Після підняття струн заново налаштуйте гітару. Найбільше відхилення отримають середні струн и, в той час як «одиниця» і «шістка» збережуть практично первісне звучання.