Як грати на варгане. Як грати на потрійному китайському варгане.

Перед тим, як вчитися грати на варгане, потрібно навчитися правильно його тримати. Ось найоптимальніший спосіб: кладіть округлу частину варгана на середній і вказівний палець. Великим пальцем міцно фіксуйте інструмент в місці кріплення його язичка. Цей спосіб добре підходить для тримання більшості варганов. Навчившись тримати варган правильно, можна приступати до навчання грі на ньому.
Інструкція
1
Порада для новачків: переконайтеся, що шляхи язичка ніщо не перешкоджає, перш ніж по ньому вдарити. Натисніть пальцем на язичок, спробуйте його завести за зуби, а потім назад. Язичок повинен рухатися вільно. Удари по ньому повинні бути уривчастими і нетривалими. При прямому ударі язичок задінеться пальцем при його русі до себе, а при зворотному - від себе.
2
Також потрібно обмовитися, що для точного попадання по рухомому язичку з потрібною силою потрібно деяка практика. Найбільш високий темп гри, а також складний ритмічний малюнок можна отримати лише при чергуванні прямих і зворотних ударів.
3
А тепер поговоримо про найбільш поширених і продуктивних способах видобування звуку. Лікоть повинен бути опущений. Направте вказівний палець вгору і трохи напружте. Інші пальці підберіть в кулак. Здійснюйте удари по язичку подушечкою або ребром вказівного пальця, згинаючи і розгинаючи кисть в зап'ясті. Такий спосіб універсальний і дозволяє грати з будь динамікою і в будь-якому темпі.
4
Наступний спосіб: лікоть повинен знаходитися на рівні плечей або трохи вище. Підберіть всі пальці в кулак крім вказівного. Здійснюйте удари по язичку ребром вказівного пальця, обертаючи кистю в зап'ясті. Так само як і попередній, цей спосіб дозволяє вам грати в різному темпі.
5
Опустіть лікоть, складіть пальці «човником» і нібито накрийте язичок інструменту. Відведіть великий палець трохи в сторону. Здійснюйте удари по язичку серединою відведеного великого пальця, згинаючи і розгинаючи руку в лікті. Цей спосіб використовується в основному при розміреним і неспішної грі.
6
І останній спосіб: лікоть підійміть на рівень плечей або трохи вище. Розслабте кисть і розташуйте її трохи вище варгана так, щоб вона вільно над ним нависала. Великий палець розташуйте навпроти скроні. Здійснюйте удари по язичку інструменту, згинаючи по черзі безіменний, середній і вказівний пальці. Кисть під час гри повинна залишатися нерухомою. Коли потрібно витягувати парні і потрійні звуки, використовується в основному саме цей спосіб.