Як зібрати стробоскоп.

Професійні стробоскопи складні і дороги. Але для проведення домашніх дослідів вони і не потрібні. Для них достатньо простого приладу, який можна виготовити всього з декількох поширених деталей.
Інструкція
1
Візьміть вийшло з ладу зарядний пристрій від стільникового телефону. Зачекайте кілька годин після останнього його відключення від мережі, щоб в ньому розрядився конденсатор вхідного фільтра. Видаліть з нього плату.
2
Візьміть два резистора номіналом в 300 килоом і потужністю в 2 вати. Підключіть до штирькам вбудованої в корпус зарядного пристрою вилки звичайний двухпроводной силовий кабель, включивши в розрив кожного з його проводів по такому резистору. Всі з'єднання ретельно заізоліруйте. Резистори розташуйте всередині корпусу зарядного пристрою.
3
Акуратно відпиляйте від плати, витягнутої з зарядного пристрою, ділянка, на якому зібрано діодний міст. Обов'язково переконайтеся, що ви не вирізали разом з ним ніяких інших деталей, особливо, електролітичних конденсаторів. До контактів моста, призначеним для введення змінної напруги, підключіть силовий шнур.
4
Візьміть змінний резистор опором близько двох мега. Розташуйте його віссю до себе і висновками вниз. Один з контактів випрямного моста, призначених для зняття випрямленої постійної напруги, підключіть одночасно до лівого та середньому висновків змінного резистора. Правий же висновок того ж резистора підключіть до іншого вихідному контакту випрямного моста через конденсатор ємністю в 0,05 мікрофарад, розрахований на напругу не менше 630 вольт.
5
Паралельно конденсатору припаяйте будь-яку мініатюрну неонову лампу, наприклад, ІНС-1, ТН-0,2, ТН-0,3, або китайську NE-2.
6
Встановіть стробоскоп в пластмасовий корпус. У ньому зробіть отвір для виходу світла від неонової лампи. На вісь змінного резистора обов'язково надіньте широку рукоятку з ізоляційного матеріалу, що виключає дотик до будь-яких його металевим деталям.
7
Увімкніть прилад в мережу, після чого, обертаючи рукоятку, відрегулюйте частоту мигання неонової лампи. У тих випадках, коли частота її мигання перевищує 50 Гц, вона буде промодулірована цією частотою. Це є недоліком такого стробоскопа, зате дозволяє виключити застосування в ньому електролітичного конденсатора фільтра.
Зверніть увагу
Направляючи стробоскоп на механізми, що переміщаються вращательно, зворотно-поступально чи іншим чином, пам'ятайте, що насправді вони не останавліваются.Не працюйте під напругою.