Як зібрати реактивний двигун.

Реактивний двигун - це не обов'язково небезпечне пристрій, що спалює паливо. Такі двигуни, особливо при використанні для приведення в рух моделей ракет, можуть працювати і на інших, безпечних принципах.
Інструкція
1
Візьміть шматок звичайного пінопласту. Виготовте з нього циліндр довжиною близько 50 сантиметрів і діаметром близько 8 сантиметрів.
2
Усередині циліндра виконайте довгий канал діаметром близько півтора сантиметрів і протяжністю на два-три сантиметри менше довжини циліндра. З боку, протилежного початку каналу, закруглите заготовку, щоб надати їй поліпшені аеродинамічні якості.
3
З пластмасової труби, діаметр якої такий, що заготовка надівається на неї досить туго, але легко знімається, зробіть відрізок довжиною близько 15 сантиметрів. Закруглите його краю з обох сторін.
4
До одного з кінців трубки через перехідник для узгодження діаметрів підключіть шланг. Місця з'єднання перехідника з трубкою і шлангом герметизують будь-яким способом (підійде звичайний скотч).
5
Шланг підключіть до велосипедного насосу, а трубку встановіть на міцній масивної підставці вертикально.
6
Саму «ракету» при бажанні пофарбуйте, примотати до неї скотчем світлодіодний ліхтарик, в тому числі, саморобний. Він повинен живитися від легких батарейок, наприклад, часових (Не літієвих, щоб уникнути спалаху пінопласту при випадковому короткому замиканні), інакше утяжеленная модель ракети не зможе полетіти. Придумайте спосіб прикраси і для «пускової установки» - наприклад, викрасьте її в захисний колір, але таким чином, щоб фарба не заважала переміщенню будь-яких рухомих частин.
7
Винесіть «ракету» і «пускову установку» на вулицю. Переконайтеся, що модель після запуску не потрапить нікому в око. Відтягніть велосипедний насос, після чого різко натисніть на нього. Іграшкова «ракета» з пневматичним реактивним двигуном підніметься приблизно на тридцять метрів. Слідкуйте, щоб вона не залетіла на дах або чийсь балкон. Якщо вона забезпечена ліхтариком, запускати її найкраще в темний час доби - вийде безпечна і багаторазова альтернатива звичайному феєрверку.