Як відтерти затірку.

Якісна затирка на швах керамічного облицювання надає декоративному покриттю закінчений вигляд, а заодно маскує дрібні дефекти. При роботі з цим матеріалом важливо своєчасно очистити поверхню від залишків цементу або епоксидних смол. Інакше на плитці залишаться непривабливі розлучення, прибирати які доведеться з великими труднощами. Щоб ефективно відтерти затірку, необхідно врахувати її складу.
Вам знадобиться
  • - затирочная щітка;
  • - губка;
  • - чиста вода і відро;
  • - абразивна терка;
  • - кислотний очищувач для цементної або епоксидної затирання;
  • - жорстка пластикова щітка;
  • - бавовняна ганчірка.
Інструкція
1
Видаліть надлишки цементної затірки всуху за допомогою спеціальної затирочної терки. Робіть м'які кругові рухи (не паралельно швам, а по діагоналі). Потім дайте розчину схопитися належний час - воно залежить від складу матеріалу, температурних умов у приміщенні і може тривати від п'яти хвилин до півгодини.
2
Рясно змочіть поролонову губку (бажано із закругленими краями) чистою водою, потім проведіть нею по шву. Якщо після цих дій затирка залишилася недоторканою, приступайте до вологому чищенню плитки.
3
Витирайте затірку з керамічною поверхні, як можна частіше змочуючи губку у воді і гарненько віджимаючи її. Не слід використовувати багато вологи - намагайтеся, щоб вона не розтеклася по затирочним швах. У міру забруднення ретельно промивайте губку.
4
Дійте поетапно: спочатку обробіть частина облицювання в 1 кв.м, потім поміняйте забруднений промивальну воду в робочій ємності на чисту і приступайте до очищення нової ділянки.
5
Видаляйте підсохнула цементну затирочні суміш спеціальної абразивної теркою. Спочатку рекомендується перевірити її дію в малопомітному місці, щоб не залишити подряпин на декоративній поверхні. Після цього можна приступати до основної чищенні. За видаленні останніх забруднень ще раз протріть всю плитку вологою губкою.
6
Дайте швах як слід висохнути протягом півгодини. Коли вся рідина випарується з облицювання, а цемент між плиткою посвітлішає, ви можете побачити залишився наліт. Його доведеться прибирати спеціальними кислотними очисниками для цементу.
7
Дійте відповідно до інструкції, точно дотримуйтеся дозування - інакше можна зіпсувати затирочні шви. Незабаром після нанесення кислоти на наліт він починає пінитися, розчиняючись. Працювати рекомендується жорсткою щіткою з пластику.
8
Проведіть фінішну чистку керамічного облицювання вологою губкою або м'якою бавовняною ганчіркою.
9
Відтирати епоксидну затірку бажано відразу після її нанесення, принаймні, протягом доби. Після затвердіння видалити її можна буде тільки механічно, а це загрожує подряпинами і сколами плитки. При роботі з затіркою цього виду майте під рукою відповідний хімічний очисник. Працюйте з ним за зразком: нанесіть, дочекайтеся розм'якшення смоли і приберіть залишки забруднень вологою губкою.
Зверніть увагу
Уважно читайте інформацію на упаковці кислотного очисника! Він добре справляється з затіркою, однак може бути протипоказаний деяким видам облицювання (наприклад, металізованої або з білого мармуру). Перед чищенням обов'язково випробуйте дію хімікатів у малопомітному місці облицьованої стіни або підлоги.