Як підключити спікер. спікер може бути вбудований в материнську плату.

Крім звукової карти, в комп'ютері є вузол управління вбудованим динаміком. Сам динамік, однак, при зборці машини нерідко забувають підключити. Він може знадобитися при запуску старих програм, а також при діагностиці машини.
Інструкція
1
Уважно огляньте материнську плату. Можливо, гучномовець в мініатюрному виконанні на ній вже є. Він має приблизно такий же діаметр, як копійчана монета, і виконаний в чорному корпусі. Якщо ви не можете його знайти, спробуйте запустити машину, не приєднуючи до материнської плати зовнішній спікер. При наявності такого динаміка ви почуєте під час автоматичної перевірки обладнання (POST - Power-On Self-Test) одиночний тональний сигнал.
2
Якщо виявилося, що вбудований динамік на материнській платі відсутній, спочатку спробуйте знайти крупний гучномовець в корпусі вашого комп'ютера. Іноді його не видно з тієї причини, що він захований між металевою передньою стінкою корпусу і пластмасовою фальшпанелью. Але в будь-якому випадку, до нього приєднаний двухпроводной кабель з роз'ємом на кінці. На цьому роз'ємі зазвичай написано Speaker.
3
Трапляється і так, що роз'єми ніяк не підписані. В цьому випадку знайдіть кабель з широким чотирьохконтактним роз'ємом, який до материнської плати не підключений. Проводи повинні підходити тільки до його першого і останнього контактам, а середні повинні бути нікуди не підключені, або можуть і зовсім відсутні. Візьміть звичайну батарейку на 1,5 В. Вставте в перше і останнє гнізда роз'єму по шпильці і підключіть їх до батарейці. Якщо при підключенні і відключенні ви почуєте клацання, то це саме роз'єм динаміка. Не торкайтеся при цьому контактів, щоб не отримати удар напругою самоіндукції (динамік - індуктивний елемент). Потім витягніть шпильки.
4
Знайдіть на материнській платі комбінацію штирьків, позначену як Speaker або SPKR. Їх має бути також чотири. До них і приєднаєте (при знеструмленій машині) роз'єм динаміка в будь полярності.
5
Запустіть комп'ютер, після чого під час проходження POST переконайтеся, що динамік заробив правильно. Запустіть будь-яку програму, яка використовує його.