Як підключити регулятор гучності. Підключення регулятора гучності.

Регулятор гучності встановлюють між виходом звукової карти комп'ютера і входом підсилювача. Зазвичай він входить до складу підсилювача. Але якщо прилад саморобний, регулятор гучності може в ньому може бути відсутнім.
Інструкція
1
Приготуйте один штекер типу «джек» (стереофонічний, для навушників, діаметром в 3,5 міліметра) і два штекера типу «тюльпан» (інші назви - RCA і «Азія»).
2
Візьміть два однакових змінних резистора номіналом від 20 до 200 кіло. Покладіть їх на стіл таким чином, щоб висновки обох резисторів були спрямовані вниз, а осі - в вашу сторону.
3
Ліві висновки обох резисторів з'єднайте з загальними контактами всіх трьох роз'ємів: «джека» і двох «тюльпанів».
4
Правий висновок одного з резисторів підключіть до висновку «джека», відповідного лівому каналу, а іншого резистора - до його ж висновку, відповідному правому каналу.
5
Візьміть два конденсатора ємністю в кілька десятих часток мікрофарад. Перший з них підключіть одним з висновків до середнього контакту одного змінного резистора, другий - також одним з висновків до середнього контакту іншого змінного резистора.
6
Що залишився вільним висновок першого конденсатора підключіть до центрального контакту одного роз'єму типу «тюльпан», а другого - до центрального контакту іншого такого ж роз'єму.
7
При бажанні, замість двох окремих змінних резисторів застосуєте один здвоєний. Але тоді не вийде регулювати гучність по каналам роздільно. Доведеться додати регулятор стереобаланса. Він являє собою одиночний змінний резистор номіналом в декілька десятків кіло. Його лівий висновок з'єднайте з центральним контактом одного з «тюльпанів», правий - з центральним контактом іншого. Середній висновок підключіть до загального проводу.
8
Для регулятора тембру, якщо ви хочете його встановити, використовуйте тільки здвоєний змінний резистор номіналом близько 100 кіло. У обох його секцій з'єднайте ліві висновки з середніми і підключіть до загального проводу. Правий висновок однієї секції через конденсатор на 0,2 мікрофарад підключіть до середнього висновку одного резистора регулятора гучності, а правий висновок іншій секції - через такий же конденсатор до середнього висновку другого резистора регулятора гучності.
9
Встановіть регулятор гучності в корпус.
10
Обесточьте комп'ютер і підсилювач. «Джек» підключіть до лінійного виходу звукової карти, а «тюльпани» - до лінійного входу підсилювача.
Дуже складно буває підібрати інтенсивність освітлення в квартирі для різного роду діяльності, наприклад, для перегляду телепередач, читання книги, відпочинку, ігор з дітьми. Досить широке застосування останнім часом отримали регулятори зміни яскравості світіння ламп в люстрах, настінних світильниках і настільних лампах. Використання таких пристосувань знижує стомлюваність очей і допомагає зберегти зір. Зібрати і підключити простий регулятор ви можете самостійно.
Вам знадобиться
  • Конденсатори, лампа розжарювання, біла жерсть, пластмасовий корпус, електричний шнур і вилка
Інструкція
1
Визначтеся з типом регулятора. Найбільш поширені конденсаторні та тиристорні прилади для регулювання світіння ламп. Пристрої, засновані на конденсаторах, не створюють радіоперешкод електронної апаратурі, а ось тиристорні регулятори в разі їх несправності створюють сильні радіоперешкоди, які можуть порушити роботу електроніки.
2
Для прикладу розглянемо порядок виготовлення нічника, забезпеченого регулятором яскравості. Для цього пристрою використовуйте мініатюрні лампи розжарювання, використовувані для підсвічування шкал або в кишенькових електричних ліхтариках.
3
Конденсатор включите послідовно з лампою розжарювання. Паралельно мережевий вилці або гасить конденсатором підключіть резистор великого опору. Резистор необхідний для розрядки конденсатора через ланцюг «резистор-лампа» після виключення нічника з електричної мережі. Параметри гасящего конденсатора і резистора підберіть досвідченим шляхом, враховуючи, що лампочка буде розрахована на напругу 6,3 В.
4
Якщо підібрати конденсатор підходящого номіналу скрутно, складіть його з двох конденсаторів, з'єднаних паралельно. Необхідну потужність можна отримати, підключаючи паралельно кілька конденсаторів малої ємності, що дають в сумі необхідну величину ємності. Конденсатори повинні бути розраховані на напругу не нижче 400 В.
5
Щоб розширити межі регулювання яскравості лампи, зробіть ступінчастий регулятор. Регулятор яскравості на базі Двоклавішний вимикача забезпечить чотири рівня яскравості за рахунок включення в ланцюг лампи різних комбінацій ємностей конденсаторів.
6
Оформіть зовнішній вигляд нічника. Він може бути будь-яких розмірів і форми, все залежить від вашої фантазії і творчих здібностей. Патрон для мініатюрної лампочки може бути як промислового виготовлення, так і саморобним, виконаним зі шматка білої жерсті.
7
Використовуйте нічник для регулювання яскравості побутового приладу, скажімо, настільної лампи. Справа в тому, що при зменшенні ємності гасящего конденсатора яскравість лампи падає, а при збільшенні ємності конденсатора яскравість лампи зростає.
8
Встановіть елементи регулятора в пластмасовому корпусі відповідних розмірів. Закріпіть на верхній частині корпусу вимикач, на бічній стороні встановіть гнізда для підключення настільної лампи. Підключіть пристрій до електричної мережі за допомогою шнура і вилки. При перегляді телепередач такий регулятор буде дуже корисний, якщо знадобиться зменшити яскравість настільної лампи або торшера.
9
Автономний конденсаторний регулятор використовуйте також для регулювання ступеня нагріву жала паяльника, регулювання числа оборотів електричної дрилі та інших пристроїв, в яких використовуються електродвигуни колекторного типу.