Як навчитися фотографувати професійно.

Багато новачків, як тільки беруть камеру в руки, відразу ж уявляють, що скоро вони стануть професіоналами в області фото. Це, звичайно, не так. Почасти вони праві, тому що деякі фотографи-любителі все-таки стають професіоналами, переступають цю заповітну межу. Але для того, щоб стати таким, необхідно слідувати певним канонам, які дотримується більшість відомих фотографів світу. Також є категорія фотографів, які нічого не тямлять в тонкощі нюансів і термінах фотомистецтва, але все ж домагаються успіху. Це можна назвати талантом.
Вам знадобиться
  • - фотокамера (бажано дзеркальна)
Інструкція
1
По-перше, ви починаєте займатися фотографією. У вас постійно в руках буде ваш інструмент: інструмент майстерності, заробітку і т.д. Одного знання, де знаходиться кнопка «On/Off» буде недостатньо. Як художник знає свої кисті, а токар знає свій верстат, вам необхідно знати свій фотоапарат. Розберіться в ньому повністю: детально вивчіть інструкцію, спробуйте нові способи зйомки, міняйтеся враженнями про вашу фотокамері на тематичному форумі мережі інтернет.
2
По-друге, що ж таке фотографія? Це картина. Ви коли-небудь цікавилися живописом? Портрети, пейзажі, натюрморти - це не що інше, як фотографія. Спробуйте перезняти деякі, відомі вам, картини. Все початківці художники займалися цим.
3
По-третє, постійно займайтеся фотографією. По можливості постійно беріть фотокамеру з собою. Зараз для вас головне правило: знімати, знімати і ще раз знімати. Чим більше практики, тим більше досвіду. Якщо якийсь сюжет не виходить, опрацюйте його до кінця, тільки на помилках вчаться.
4
Підводячи підсумок, можна сказати, що велика кількість фотографій у вашому архіві дає можливість перемоги на різних фотоконкурсах. Прагнете потрапити на п'єдестал, беріть участь в змаганнях фотохудожників: зйомка в режимі «бліц» і краще домашнє завдання.
Зверніть увагу
Але що початківець фотограф має на увазі, коли говорить, що хоче навчиться фотографувати професійно? Якщо мова йде про художню цінність фотографії та визнання автора майстром-професіоналом - це одна справа. Якщо ж під словами "професійно" розуміється можливість заpaботать продаючи свої фотографії - це зовсім інше.
Корисна порада
Для початку, потрібно чітко зрозуміти, що для Вас є професійне фотографування. Це може бути фотографування з метою отримання прибутку, слави та інше, або з метою донести до вашого «глядача» щось.
За сьогоднішнім достатком різних фотокамер і техніки до них багато хто забуває про те, що професіоналізм визначається не маркою апарату і не його цінником. Професіоналізм - це, в першу чергу, досвід.
Вам знадобиться
  • Фотокамера
Інструкція
1
Не випадково список необхідних предметів обмежується одним пунктом. Щоб навчитися добре фотографувати, вам потрібна тільки камера. Все. Хоча навіть це не зовсім вірно - ви можете обмежитися навіть сірникових коробок! Цілком серйозно. Робите в ньому дірочку, вставляєте плівку - і виходить вже фотоапарат, який називається пинхол, і умільці примудряються знімати на нього шедеври. Але вам для початку достатньо простого фотоапарата, плівкового або цифрового - вибирайте самі, у кожного свої переваги і недоліки. Якщо у вас достатньо терпіння і бажання велике, візьміть плівку: з нею возитися складніше, зате за допомогою неї наб'єте руку. Цифра - простіше і доступніше, але вона занадто багато буде «думати» за вас.
2
Отже, у вас є фотоапарат, і ви збираєтеся професійно їм володіти. Так що ви сидите і читаєте це ?! Швидко вставайте, беріть свого «одноокого друга», і марш фотографувати! Що завгодно, кого завгодно. Починайте прямо зараз. Вийдіть на вулицю, підловити цікаві сценки з життя людей, тварин. Спостерігайте за природою. Поверніться додому, перегляньте фото. Відзначте, що вийшло вдало, а що - ні. Що подобається, а що - не дуже. Покажіть свої знімки іншим, нехай вони висловлять свої думки. Не викидайте ці фото, переглянете їх через місяць. Побачите, ваш погляд на них ізменітся.Виходя на вулицю, беріть з собою фотоапарат. Знімайте більше, частіше. Але це не означає, що можна повісити камеру на пояс і змусити її клацати кожні п'ять хвилин. Обмірковуйте все, що робите. Дивлячись в об'єктив, ви повинні ставити собі питання: чим цінний саме цей кадр? Що ви хочете донести вашою творчістю?
3
Після часу у вас збереться багато знімків. Різних, вдалих і не дуже, на різні теми. Переглядаючи ваш «багаж», ще раз задавайте собі питання: навіщо? Що ви хочете всієї цієї масою картинок сказати? Чи є в них ідея, сенс? Не бійтеся визнати вашу творчість недосконалим, порожнім, - такі етапи неминучі в будь-якій справі, головне - як ви їх переживете. Не бійтеся змінюватися. Важливо вносити розуміння того, навіщо ви фотографуєте. Групове фото в дитячому саду, весільна зйомка, фото в альбом випускників - це ще не професіоналізм. Для багатьох фотографів це просто «халтура», що приносить дохід (хоча це не означає, що в цьому виді діяльності не можна домогтися професіоналізму, аж ніяк!). Вищий пілотаж - бути художником, у якого замість пензля фотокамера.
4
Вивчайте роботи майстрів. Анрі Картьє-Брессон, Олександр Родченко, Річард Аведон, Хельмут Ньютон, Йозеф Судек та інші, - ці імена залишилися в історії, вони надихають багатьох сучасних фотографів. Уважно розглядайте роботи фотохудожників, розбираючи, чому той чи інший кадр виглядає так виразно. На допомогу вам прийдуть книги з мистецтва, фотографії, композиції. Читайте їх, тренуйтеся на них.
5
Коли робите знімок, мислите серіями, - таку пораду дає сучасний фотограф Валерій Ністратов. Зверніть увагу, що роботи майстрів світлопису (а саме так дослівно перекладається слово «фотографія») гармонійні не тільки окремо, але і разом. Вони об'єднуються загальною тематикою, якоюсь думкою, ідеєю, композиційним рішенням і т.п. Тобто, з них можна зібрати серії фотознімків. Перегляньте альбоми, колекції ваших фото. Якщо вони не нагадують вам солянку з випадкових кадрів, значить, ви вже просунулися на шляху до майстерності.
6
Навчившись поводитися зі своєю фотокамерою, ви вже можете освоювати більш «просунуті» пристрою, вивчати додаткову техніку і різні пристосування. Але запам'ятайте, ваш основний інструмент - це навіть не камера, а власні очі, а також світло навколо. Тому «натаскувати» свій погляд, як музиканти тренують слух. Більше спостерігайте, помічайте цікаві деталі. А знаючи, як використовувати світло, ви зможете зробити відмінний кадр навіть на стільниковий телефон. У невмілих же руках сама просунута фототехніка створить тільки лише перешкоди творчості. Дорогі каструлі - ще не запорука смачного борщу.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=6yd8qP0wSlA