Як годувати цуценя пекінеса.

Як правило, при продажу цуценят, кожен поважаючий себе заводчик разом з документами на собаку передає новому власнику і пам'ятку про правильному годівлі цуценя або дорослого собаки. Але, на жаль, пекінес - занадто поширена собака. Великий відсоток людей набувають щенята не через клуби у заводчиків, а на пташиних ринках або по оголошеннях у випадкових продавців. У такій ситуації мимоволі доводиться задуматися: як годувати цуценя пекінеса.
Вам знадобиться
  • - корми,
  • - миски для їжі та води.
Інструкція
1
Незалежно від того, який вид годування ви віддасте перевагу для свого пекінеса - готові промислові корми, натуральні продукти або змішане харчування, годуєте щеняти залежно від його віку (від 1 до 12 місяців) і його потреб 3-6 разів на добу. Надайте собаці постійний вільний доступ до води. Але ніколи не залишайте в вільному доступі їжу. Ставте миску з їжею не більше ніж на 30-40 хвилин. Потім прибирайте її, навіть якщо там залишилася їжа.
2
Якщо ви вирішили годувати свого цуценя пекінеса готовими кормами, то вибирайте корми більш високої якості «Преміум» або «Супер преміум» класу. Не годуйте цуценя кормами «Економ» класу - в таких кормах мало чого корисного для собаки. Придбайте для вашого малюка спеціальний корм «для цуценят» і давайте його відповідно до таблиці, зазначеної на упаковці. Зазвичай у різних виробників співвідношення даваемого корми на добу і ваги (віку) собаки різняться, тому звертайте увагу на рекомендації виробників. Те ж саме відноситься і до консервованим кормів.
3
При натуральному годуванні давайте цуценяті не тільки м'ясо і субпродукти, а й крупи, овочі, фрукти, кисломолочні продукти. У щоденному раціоні чотириногого друга повинне бути присутнім порядка 80% продуктів і тваринного походження, решта - рослинні продукти. Варіть цуценяті каші з рису або гречки на воді або м'ясному бульйоні (можна варити і пшоно, але ця крупа занадто важка, тому не варто давати її кожен день). Кілька разів на тиждень варите молочну манну кашу без додавання цукру. Замість цукру додавайте по? чайної ложки меду. Можна варити змішані каші з однакової кількості рису, гречки і проса. Іноді варіть каші (молочні або на воді) з вівсяних пластівців.
4
З м'яса згодовуйте собаці тільки яловичину або курку в промороженому 3-5 днів або відварному вигляді. Додавайте м'ясо в кашу у вигляді фаршу або в чистому вигляді. Крім м'яса, 3-4 рази на тиждень давайте цуценяті субпродукти яловичі або курячі: серце, печінку, нирки, легке, рубець. Серце, нирки, легке відварюйте і давайте невеликими шматочками або давайте проморожену, попередньо розморозивши їх. Печінка давайте в невеликих кількостях 1-2 рази на тиждень і тільки відварну. Рубець бажано давати сирим.
5
Не давайте цуценяті кісточки, особливо трубчасті. Користі вони ніякої не приносять, а от шкоди можуть завдати непоправної. Замість цього в якості ласощів купите в зоомагазині сушені субпродукти. І згодовуйте їх кожен день потроху. Також в якості ласощів запропонуйте сирі фрукти і овочі, виключаючи ті, що викликають здуття і газоутворення. Добре іноді давати сухофрукти.
6
2-3 рази на тиждень давайте пекінесові нежирний сир і варений жовток яйця. Можна давати сирий жовток перепелиного яйця. Перед згодовуванням перетріть жовток і змішайте його з сиром. Для кращого травлення і якості вовни щодня додавайте в каші 0,5 чайної ложки рослинної або кілька крапель лляної масла.Прі годуванні натуральною їжею обов'язково кожен день давайте цуценяті вітаміни.
Зверніть увагу
Ніколи не давайте собаці солоне, копчене, смажене, сильно приправлене, гостре. Цукор і всі продукти, які його містять для собаки дуже шкідливі. Шоколад для собак всіх порід і віків - отрута.