Як лікувати вибитий палець. народна мед. що робити якщо вибитий палець.

Проблема з вибитими пальцями найчастіше виникає у людей, які займаються командними видами спорту типу волейболу та баскетболу, а також різними єдиноборствами. Буває й так, що палець "вилітає" при здійсненні будівельних робіт, а також і в побутових умовах.
Вам знадобиться
  • - лід;
  • - бинт;
  • - розсмоктуюча мазь;
  • - календула;
  • - пижмо;
  • - низка;
  • - чистотіл.
Інструкція
1
Визначити, що ваш палець вибитий, можна за такими ознаками: припухлість, поява підшкірної гематоми, біль при згинанні. Слід зазначити, що остаточний діагноз можна встановити тільки при рентгенологічному дослідженні.
2
У перші хвилини після того як сталася травма, лікарі радять прикласти до постраждалого місця лід. Для цих цілей можна також використовувати пакети із замороженими ягодами або овочами. В крайньому випадку можна просто трохи потримати руку під холодною водою.
3
Протягом перших двох днів після травми холод необхідно прикладати на 15-20 хвилин кілька разів на день. Після цього необхідно придбати в аптеці розсмоктуючу мазь (наприклад, троксевазін або індовазін) і робити з нею компреси.
4
Якщо вибитий палець на руці, для якнайшвидшого загоєння його необхідно зафіксувати бинтом разом з сусіднім пальцем.
5
Існують і народні методи лікування вибитого пальця. Приміром, необхідно взяти по одній чайній ложці календули, пижма, чистотілу і низки. Заваріть половиною літра окропу, дайте настоятися протягом півгодини, після чого намочіть полотняну ганчірку і накладіть на вибитий палець. У міру висихання змочуйте пов'язку.
6
Пам'ятайте, що під симптомами вибитого пальця можуть маскуватися і розриви сухожиль, і тріщини кістки, і переломи. Для того щоб виключити ці діагнози, необхідно якомога швидше звернутися до лікаря-травматолога, який огляне пошкодження і призначить рентген. Якщо пошкодження руки виявляться серйозними, то вам може бути показана операція або гіпсова іммобілізація. Саме тому при будь-якій травмі не варто займатися самолікуванням, а краще відразу ж звернутися до фахівця.
Зверніть увагу
Якщо у вас вибитий палець, необхідно забезпечити травмованої кінцівки повний спокій.