Як зробити ліхтарик.

Паперові ліхтарики завжди були простими і яскравими святковими прикрасами у всіх народів. Зробити ліхтарик самостійно досить просто. Розглянемо прості, але цікаві моделі.

Ялинкова іграшка «ліхтарик» повинна бути витонченою і легкою. Для її виготовлення візьмемо кольоровий папір, клей ПВА та ножиці. Виріжемо з кольорового паперу прямокутник шириною 150 мм і довжиною 200 мм і склеим боку довгою 150 мм. Одержаний циліндр поставимо на кольоровий папір денцем, обведемо окружність підстави циліндра і виріжемо дві такі ж. Обидва вільні краї нашої конструкції наріжемо соломкою на глибину 5 мм. Пригнувши отриману бахрому всередину, намажемо її клеєм і приклеїмо вирізані кружечки. З ошатною нитки зробимо петельку і приклеїмо на денце заготовки. За цю нитку ми повісимо ліхтарик на ялинку. Залишилося прикрасити, наклеївши блискучу мішуру, зірочки або інші деталі.

Для гірлянди виготовимо складніший ліхтарик. Приготуємо два листа двосторонньої кольорового паперу. Прямокутник, розміром 150 мм на 200 мм, і квадрат зі стороною 200 мм. Склеим з прямокутника заготівлю циліндричної форми, висотою 150 мм. На квадратному листку зверху і знизу проведемо лінію на відстані один сантиметр від краю. Склавши квадрат навпіл, наріжемо лист соломкою, з боку згину, до проведеної лини. Розгорнувши аркуш, закріпимо розрізані частини квадрата на верхньому і нижньому краю циліндричної заготовки. Прикріпимо петельку, щоб ліхтарик можна було підвісити, і прикрасимо його нитками, бісером і конфетті. Квадратну частину ліхтарика можна нарізати не бахромою, а ажурним нарізним малюнком.

Також можна зробити ліхтарик для ялинки з підсвічуванням. Візьмемо кілька аркушів двосторонньої кольорового паперу. З одного листка виріжемо заготівлю прямокутної форми 150 мм на 200 мм, зверху та знизу проведемо лінію на відстані 20 мм від краю. Зігнемо прямокутник навпіл, з боку згину разрежем на смужки шириною 20 мм до зазначеної лінії, підрізаючи їх з одного боку по лінії на 10 мм. Розгорнемо заготівельний лист і загнемо нарізані частини в одну сторону. Намалюємо на вільному листку цікаву фігурку, висотою 110 мм, і виріжемо десять таких. Акуратно наклеїмо фігурки на відігнуті частини заготовки. Склеим кінці заготовки по ширині. До одного краю ліхтарика прикріпимо яскраву тесемку або блискучу нитку, за яку повісимо його на ялинку. Коли будемо вішати ліхтарик, опустимо в середину лампочку від гірлянди, тоді ваш ліхтарик буде світитися.

Вже протягом ряду років лазери користуються великою популярністю. Виготовити лазер в домашніх умовах цілком реально. Необхідно лише мати деякі навички роботи з паяльником і відрізняти «+» від «-» при монтажі схеми.
Інструкція
1
Якщо ви хочете отримати потужний лазер, з випромінюванням порядка 200 мВт, то знайдіть відповідний DVD з робочою кареткою і встановленої на ній голівкою лазера. Визначте, яке світіння хочете мати, червоне або синьо-фіолетове. Промінь ліхтаря підберіть відповідним світінням по довжині хвилі, яка варіює від 380 нм до 800 нм, переглядом характеристик різних випромінювачів. Слабке випромінювання можна отримати витяганням того ж блоку, але з CD приводу. Обидва приводу повинні бути пишучими. Слабке випромінювання отримаєте і з якого-небудь принтера, сканера штрих коду, мишки.
2
Конструкція дисковода може бути самою різною. Уважно розберіться з нею, щоб без особливих проблем відкрутити декілька гвинтів. Лазерний блок кріпиться на направляючої каретці, яку ви легко витягнете після видалення кріплення. Після цього вийміть з блоку оптичний елемент DVD, попередньо «посадивши» всі висновки на фольгу, або акуратно обмотавши тонким дротиком, тим самим виключивши пробій по статиці. Визначтеся з кожним із 3 висновків: - 1 висновок харчування «+»; - 2 висновок харчування «-»; - 3 висновок не використовується.
3
Харчування лазерного діода становить 3 вольта. Скористайтеся двома «пальчиковими» батарейками. Можете взяти для харчування і звичайну крону, тоді зберіть додаткову схему стабілізатора напруги. Такий варіант дає більш довгострокове використання вашого лазера. Знайдіть керамічний конденсатор 10 пф і полярний 100 МКФ/16 в.Затем за довідником виберіть стабілізатор, відповідний напрузі 3 в, припустимо, КР1158ЕН3В. Крім цього підберіть відповідний корпус і мікроперемикач.
4
Почніть весь процес складання з припаювання керамічної ємності до висновків лазерного діода, видаліть захисну фольгу і припаяйте полярний конденсатор з урахуванням полярності. КРЕН-ка має три висновки: - 1 стабілізовану харчування + 3в; - 2 загальний; - 3 вхідний напряженіе.Опять же, строго враховуючи полярність стабілізатора і лазерного діода, зробіть распайку цій частині схеми. Тепер в розрив кола джерела живлення і зібраної вами схеми впаяти мікроперемикач. Перевірте зібрану схему і спробуйте включити.
5
Акуратно упакуйте отримане виріб і помістіть його в корпус приготованого ліхтарика, попередньо видаливши скло з ліхтарика. Зробити лазер самостійно ви можете і, не розбираючи дисковод, а поблукавши по інтернет-магазинам і підібравши необхідний (або замовивши) лазерний блок.