Як зберегти серце здоровим.

Серце, як і інші органи і системи людського організму, схильне до природного зносу протягом усього життя. Але є багато конкретні чинники можуть провокувати збої в серцево-судинної системі, що загрожує захворюваннями і скороченням тривалості прожитих років.
Інструкція
1
Розмірений спосіб життя допоможе зберегти ваше серце здоровим. Чергуйте роботу з відпочинком, намагайтеся гуляти на свіжому повітрі і заряджатися позитивом навіть від тих речей, які вам здаються повсякденними. Життєрадісні люди живуть довше за тих, хто постійно незадоволений. Пов'язано це з тим, що стреси негативно позначаються на кровотоці і судинах, адже в цей час людина відчуває певне хвилювання.
2
Добре харчуйтеся. Намагайтеся їсти тільки корисні продукти, адже надлишок канцерогенів або жирів може призвести до утворення тромбів, підвищенню холестерину, що, відповідно, завдасть удару по серцю. Вживайте фрукти, що містять вітамін С, в необмежених кількостях. Цей вітамін зміцнює стінки судин, розріджує кров і сприяє знищенню вірусів, які завдають нищівного удару по серцю.
3
Вилікуйте всі хронічні хвороби. Наприклад, ангіна чи карієс можуть спровокувати інфаркт, так як мікроби атакують не тільки горло або зуби, але і весь організм, що призводить до аритмії або навіть запалення серцевого м'яза. Ретельно стежте за своїм здоров'ям, ходите в лікарню на обстеження хоча б раз на рік. Не забувайте відвідувати і кардіолога.
4
Приймайте препарати, що містять калій і магній - ці мікроелементи необхідні для нормальної роботи серця. Препарати, в принципі, нешкідливі, але перед їх вживанням краще проконсультуйтеся з кардіологом або терапевтом. Найчастіше призначають «Панангин» або «Аспаркам».
5
Відмовтеся від шкідливих звичок повністю або хоча б частково. Наприклад, якщо ви курите по 20-30 сигарет в день, то поступово зменшите їх кількість до мінімуму. З алкоголем теж слід бути обережними. Звичайно, келих вина вас не вб'є, але надлишок все ж небажаний. Тільки ви самі можете вплинути на тривалість свого життя. Все частіше люди передпенсійного віку вмирають саме через серцево-судинних хвороб, будьте обережні.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=wyHMKqNkNvE
Часто турбота про серце починається тільки при першій поколювання або виражених болях. А між тим, при своєчасному і дбайливому ставленні до серця, можна зберегти його здоров'я протягом багатьох років.
Інструкція
1
Зберігайте спокій і духовність. Уникайте стресових ситуацій, з'ясування стосунків, гніву, страху, злості. Не приймайте важливих рішень в стані негативного збудження. Кожна хвороба має духовне начало. І хвороби серця викликають саме такі емоції.
2
Вживайте здорову їжу, з переважанням рослинної їжі над їжею тваринного походження. Включайте в щоденне меню якомога більше свіжих овочів і фруктів, ягід, сухофруктів, горіхів і рослинних нерафінованих олій. Правильно складений раціон є однією з необхідних умов збереження серця здоровими.
3
Включайте в свій щоденний раціон продукти, що містять для серцевого м'яза корисні речовини - вітаміни групи В (хліб грубого помелу, крупи), вітамін Е (рослинні олії, печінка, яйця, гречана, пшоняна, вівсяна крупи, горіхи), селен (печінка риб, вершки, яйця, свиняче сало, морква, солодкий перець, зелень), хром (чорний перець, проростки пшениці, теляча печінка), калій (гриби, горіхи, какао, родзинки, шпинат, капуста, гречка).
4
Не допускайте зневоднення організму. Воно здатне привести до згущення всіх рідких середовищ, в тому числі і крові, що в підсумку створює додаткове навантаження на судини і серце . Випивайте щодня 1,5-2 літра чистої води.
5
Уникайте переїдання і надмірного набору ваги. Зайвий жир покриває і внутрішні органи, в тому числі і серце . Це істотно ускладнює його роботу і, з часом, призводить до витончення серцевого м'яза. Надлишкові калорії, отримані під час застілля, спалюйте активними фізичними навантаженнями - тривалої ходьбою, плаванням, танцями, аеробікою.
6
Рухайтеся постійно. Саме рух посилює циркуляцію крові та сприяє повноцінному кровопостачанню серцевого м'яза, чим і попереджає хвороби серця. В якості фізичного навантаження віддавайте перевагу ходьбі.
7
Не забувайте про несприятливий вплив на серце шкідливих звичок: алкоголю, куріння. Постарайтеся їх виключити або скоротити до мінімуму. Це дозволить зберегти серце здоровим на довгі роки.
8
попереджає виникнення захворювань і станів організму, здатних призвести до хвороб серця. Це підвищений холестерин, хронічна анемія, атеросклероз, ожиріння, гіпертонія. Для попередження цих факторів, несприятливо впливають на роботу серця, також прагнете до збереження спокою, правильно харчуйтеся і підтримуйте активний спосіб життя.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=wyHMKqNkNvE