Як намотати спіраль. намотування спіралі в домашніх умовах.

Ніхромова спіраль сьогодні є основним елементом багатьох нагрівальних приладів. Ніхром після охолодження зберігає пластичність, тому спіраль з цього матеріалу можна зняти, змінити її форму, підігнати під потрібний розмір. У промислових умовах намотування спіралі здійснюється автоматично. Якщо ж ви вирішили здійснити в домашніх умовах ручну намотування, то, перш за все, вам потрібно зробити певні мінімальні розрахунки.
Вам знадобиться
  • - нихромовая дріт:
  • - мідна або алюмінієва дріт;
  • - стрижень;
  • - верстат для ручного намотування.
Інструкція
1
Якщо вас не надто цікавлять параметри готової спіралі в робочому її стані, зробіть при намотуванні розрахунок «на око». Для цього підберіть необхідне число витків залежно від нагрівання ніхромового проводу, періодично включаючи спіраль в мережу і збільшуючи або зменшуючи кількість витків. Дана процедура намотування проста, але може зайняти значний час; при цьому частина нихрома витрачається даремно.
2
Для підвищення ефективності, точності і простоти розрахунку і намотування спіралі використовуйте спеціальну таблицю (див. Малюнок). Таблиця дозволяє розрахувати довжину намотування виток до витка в залежності від діаметра стрижня, на який здійснюється намотування. Враховується також питомий опір ніхрому і товщина дроту. У таблиці наведено дані для напруги мережі 220 В.
3
Знаючи вихідні параметри наявного у вас ніхромового проводу, складіть просту математичну пропорцію. Наприклад, потрібно визначити довжину намотування нихромовой спіралі з дроту товщиною 0,3 мм при напрузі 127 В. Припустимо, діаметр стержня для намотування дорівнює 4 мм. По таблиці знайдіть довжину спіралі, розрахованої на напругу 220 В (вона дорівнює 22 см). Складіть співвідношення: 22 см - 220 В; Х см - 127 В; Таким чином: X = 127 х 22/220 = 12,7 см.
4
Розрахувавши необхідну кількість витків, зробіть намотування на стрижень. Чи не обрізаючи провід, обережно підключіть нихромовую спіраль до джерела напруги. Перевірте правильність своїх розрахунків по намотуванні спіралі. Враховуйте також, що для закритих спіралей довжину намотування слід збільшити на третину того значення, що наведено в таблиці.
5
Для того щоб забезпечити однакову відстань між сусідніми витками, ведіть намотування в два дроти. Один з дротів - ніхромову, а в якості другого використовуйте будь мідний або алюмінієвий дріт з діаметром, рівним необхідному зазору. Після закінчення намотування спіралі допоміжний провід акуратно змотайте.
6
Якщо ви хочете надати нихромовой дроті необхідне натягнення при намотуванні спіралі, підігрійте її струмом. Для цього висновки джерела струму з'єднайте з тим відрізком намотуваним ніхромового дроту, який безпосередньо прилягає до стрижня. Контактне з'єднання повинно бути ковзаючим (можна використовувати вугільні щітки від електродвигуна).