Як вбити в стіну цвях.

Вбити в стіну цвях досить просто, а от зробити це так, щоб не зіпсувати поверхню, вже набагато складніше. Але і це можливо, якщо правильно підібрати інструменти.
Вам знадобиться
 • цвяхи, чопики, шурупи, викрутка або молоток
Інструкція
1
Для того щоб швидко і акуратно вбити в стіну цвях, важливо знати, з чого зроблена сама стінка. Стіни в будинках і квартирах можуть бути дерев'яні, оштукатурені, бетонні, кам'яні та цегляні.
2
Найлегше вбити цвях у дерев'яну стіну. Для цього вам буде потрібно молоток і цвяхи. Приставте вістря цвяха до наміченої крапки в стіні і вдарте по ньому молотком. Якщо стіна з щільних порід дерева, таких як ясен або горіх, вістря цвяха можна змочити в скипидарі або звичайному маслі.
3
Якщо стіна обштукатурено, то цвяхи необхідно забивати під прямим кутом, тобто перпендикулярно до стіни. Так як ваша стіна може бути оштукатурена міцним розчином, можна спершу вдарити по тому місцю, куди в майбутньому буде вбито цвях, молотком, щоб порушити структуру штукатурки. Після цього цвяхи забиваються в штукатурку набагато простіше і абсолютно не гнуться.
4
Найважче вбити цвях в цегляну, бетонну та кам'яну стіни. Для цього крім молотка і цвяхів може знадобитися ударна дриль і дерев'яні Чопик (стрижні з дерева). В потрібному місці стіни спочатку необхідно зробити отвір за допомогою ударного дриля, а потім вбити в нього чопик. Діаметр обраного свердла повинен відповідати діаметру стержня. Якщо у вас немає підходящої маленької деревинки, її легко можуть замінити звичайні олівці. Після цього вам залишиться лише вбити цвях в чопик.
5
Убиваючи цвях в стіну, варто пам'ятати, що цвяхи теж бувають різні і вибирати їх варто в залежності від того, яке навантаження їм доведеться тримати. Відповідно, чим більше навантаження, тим довше і товщі по діаметру повинен бути цвях. При необхідності цвяхи можна замінити шурупами, що не вбиваються в стіну, а вкручуються.
6
Якщо ви вішаєте на стіну досить великий вантаж, наприклад, підставку, на якій в майбутньому стоятиме телевізор, то краще всього вибрати підходящого розміру шурупи, так як вони набагато надійніше.
Щоб забити в стіну цвях, важливо правильно підготується до цього, здавалося б, нехитрому заняттю. Якщо ви не врахуєте особливостей поверхні і кріпильних виробів, є ризик розколупати діру в тендітній штукатурці або зробити чимало марних спроб пробити залізобетонну стіну. Новачкові необхідно проконсультуватися з досвідченим майстром і засвоїти деякі основні правила роботи з цвяхами і молотком.
Вам знадобиться
 • - Молоток;
 • - сталеві цвяхи;
 • - дюбель-цвяхи;
 • - будівельний пістолет;
 • - дриль;
 • - металева гребінець або спеціальний тримач для цвяхів;
 • - пластилін;
 • - лезо бритви;
 • - ніж і дерев'яна планка;
 • - газета і вода;
 • - клейстер;
 • - прозорий скотч;
 • - парафін або віск;
 • - інформація про види цвяхів і консультація з продавцем будівельного магазину.
Інструкція
1
Вивчіть існуючі види цвяхів самостійно (такої інформації достатньо в Інтернеті) або проконсультуйтеся з грамотним продавцем будівельного магазина. Кожен виріб - від найпростіших цвяхів до спеціалізованих кріпильних елементів - має своє призначення і рекомендується для роботи з конкретними поверхнями.
2
Не тримайте молоток близько до основи, інакше ви відіб'єте собі пальці. В відсутність вправності оберегти руки від ударів вам допоможе металева гребінець - вона утримає невеликий цвях в необхідному положенні. Можна також змайструвати держатель для цвяхів із залізної пластинки, проробивши в її центрі виріз у вигляді клина.
3
Забивайте цвях в стіну (для підвішування рами або іншого вантажу), утримуючи його під невеликим кутом, зверху вниз. В важкодоступному місці можна зафіксувати цвях під потрібним кутом за допомогою пластиліну або віконної замазки; після перших ударів молотка видаліть «держатель».
4
Чи не вбивайте цвях прямо в стіну, обклеєну шпалерами або вінілової плівкою, - це може зіпсувати декоративне покриття. Зробіть гострим лезом бритви акуратний надріз хрест-навхрест і відігніть куточки шпалер (плівки). Коли металевий стержень увійде в стіну на певну глибину, заклейте відігнуті шматочки за допомогою шпалерного клею або саморобного крохмального клейстеру.
5
Обережно працюйте з поверхнею з твердих порід дерева, щоб не пошкодити красу цього дорогого матеріалу. Досвідчені майстри в таких випадках використовують прозорий парафін або віск, яким натирається гострий кінчик кожного цвяха. Якщо ж стіна оббита фанерою і може піти тріщинами, то попередньо затупілась вістрі.
6
Використовуйте дюбель-цвях для бетону, каменю та іншої, особливо міцної, поверхні. Тільки це пристосування (пластиковий циліндр-дюбель і цвях для нього, з різьбленням або без) дозволить вам впоратися з міцною стіною, чи не розкришивши її і не зіпсувавши робочі матеріали. Проробіть дрилем отвір потрібного діаметру, вставте круглий пластиковий стрижень і забийте в нього дюбель-цвях. Якщо ви вмієте працювати з будівельним пістолетом, то він швидше впорається з цим завданням, однак вам знадобляться спеціальні дюбель-цвяхи для таких монтажних приладів.
7
Наклейте на місці майбутнього кріплення шматочок прозорого скотчу - тендітна штукатурка не буде обсипатися. Якщо забитий цвях бовтається в стіні, отвір можна заповнити газетою, размятой і змоченою в рідкому крохмальний клейстер або просто у воді. Після висихання вона затвердіє, після чого можна забивати цвях вдруге. Зрозуміло, ці способи не дозволять вам прикріпити до стіни щось більш міцне, ніж елемент декору невеликої ваги. Пам'ятайте, що надійним можна вважати тільки те з'єднання, при якому цвях входить в поверхню стіни на 2/3.
Корисна порада
Якщо ви хочете надійно закріпити цвях в стіні з міцною поверхнею при відсутності спеціальних пристосувань, можна виготовити саморобний дюбель. Обстругати дерев'яну планку або паличку так, щоб вона щільно входила в просвердлений в стіні отвір. На таку підставу можна вбити міцний сталевий цвях.