Як зробити тісто для ліплення.

Вироби з солоного тіста виходять недорогими, нетоксичними і довговічнішими, ніж їх пластилінові аналоги. Якщо ваша дитина допомагає вам зробити солоне тісто, а потім ви разом з ним ліпіть і розфарбовуєте різноманітні фігурки, у нього формується цілий комплекс корисних навичок і поліпшується дрібна моторика.

Вам знадобиться

2 склянки борошна 1/2 склянки солі 3/4 склянки теплої води

або

2 чайні ложки винного каменю 1 столова ложка рослинної олії 1 склянка борошна 1 стакан води 1/2 склянки солі

Інструкція
1

Заздалегідь приготуйте робоче місце. Надіньте на маля робочий фартух.

2

У велику і широку миску насипте 2 склянки борошна і? склянки солі. Змішайте борошно з сіллю.

3

Тонкою цівкою, безперервно перемішуючи, почніть додавати теплу воду. Вимісити тісто. Воно повинно стати гладким і еластичним.

4

Дістаньте тісто з миски і покладіть його на присипану борошном поверхню. Ви можете почати ліпити з нього вироби або розкотити і вирізати формочкою різні фігурки.

5

Після того, як ви виліпити з тіста потрібну вам річ, її треба буде запекти на сухому листі в духовці при температурі 110 градусів С. Випікайте вироби від півгодини до півтори години. Дайте їм повністю охолонути і розфарбуйте.

Це рецепт солоного тіста, яке потрібно використовувати відразу ж, але є й інший рецепт виробної тесту. Якщо наслідувати йому, тісто можна буде не тільки якийсь час зберігати в холодильнику, але й не запікати, а сушити.

6

Поставте невелику каструлю з водою на плиту. Коли вода зігріється, зменшіть вогонь до маленького.

7

Додайте у воду масло.

8

Змішайте муку, сіль і винний камінь. Безперервно помішуючи, додайте до води сипучі інгредієнти. Продовжуйте нагрівати і помішувати до тих пір поки суміш не загусне. Вимкніть вогонь і заважайте ще деякий час.

9

Дістаньте тісто на присипану борошном поверхню і добре зігнати його. Якщо на ваш погляд тісто все ще дуже липке, додайте трохи борошна. Таке тісто можна використовувати не все відразу, а зберігати в холодильнику і брати стільки скільки треба.

Зверніть увагу

Поясніть дітям, що таке тісто не можна їсти. Простежте за цим.

Корисні поради

У тісто можна додати корицю або ароматизовану сіль, тоді ваші вироби будуть не тільки красивими, але й ароматними. Розфарбовані фігурки можна покрити лаком.