Як малювати полум'я.

Малюючи пейзаж, треба не тільки правильно створювати композицію, вибудовувати перспективу і враховувати особливості розташування тіней, а й вміти узнаваемо зображати на папері різні породи дерев. Почати тренуватися в малюванні дерев, можна з сосни, яка є одночасно простим і цікавим об'єктом для недосвідченого художника.
Вам знадобиться
  • Папір, простий олівець, ластик
Інструкція
1
Почніть зі ствола, який у сосен, що ростуть в лісі або на відкритому просторі, прямої і досить тонкий. Намалюйте в середині альбомного аркуша дуже вузький і довгий прямокутник, звужується догори. У польовий сосни ствол може роздвоюватися в першій чверті від землі.
2
Зобразіть текстуру кори, яка відрізняється досить грубим рельєфом. Це можна зробити, завдаючи короткі хаотичні штрихи олівцем.
3
Приступайте до малювання гілок, що ростуть у сосни практично перпендикулярно до стовбура. Однак не слід зображати гілки прямими лініями - це виглядає неприродно. Малюйте ламані, вигадливо вигнуті лінії і не забувайте розділяти велику гілку на кілька дрібних по мірі її віддалення від стовбура. Пам'ятайте, що сосна, що виросла в лісі, сильно відрізняється від польової сосни - остання володіє густою кроною, що починається в півтора-двох метрах від землі, а у лісовій сосни велика частина ствола позбавлена гілок.
4
Розташовуйте гілки не тільки з боків стовбура, але і ззаду і спереду. Гілки, розташовані прямо перед стволом, здаватимуться найкоротшими і одночасно самими густими, а гілки ззаду можна не промальовувати детально, обмежившись штрихуванням олівцем. Також зверніть увагу на те, що гілки сосни стають коротшими і тонше в міру наближення до верхівки дерева.
5
Прорисуйте голки сосни. Впевненими штрихами олівця пройдіться по кінцях гілок, зробіть дерево «пухнастим». Гілки, які знаходяться далеко від глядача, не потрібно промальовувати занадто детально - хвою можна просто позначити штрихуванням. У старого дерева нижні гілки цілком можуть бути сухими і голими або зламаними.
6
Додайте тіні. Намагайтеся розташовувати їх грамотно в одному напрямку, орієнтуючись на уявний джерело світла. За допомогою більш глибокої штрихування з боків стовбура можна показати його циліндричну форму. Тіні від гілок додадуть малюнку виразності.
Корисна порада
Відзначайте індивідуальні особливості дерев: зламана гілка, дупло, пташине гніздо. Такі деталі зроблять ваш малюнок більш реалістичним і цікавим.
Мови вогню нерідко використовуються в колажах і фрагментах оформлення інтернет-сторінок. Намалювати полум'я потрібної форми та забарвлення можна за допомогою готових кистей і карти градієнта в програмі Photoshop.
Вам знадобиться
  • - програма Photoshop;
  • - кисті для вогню.
Інструкція
1
Клавішами Ctrl + N створіть в графічному редакторі новий файл зі світлим фоном в колірному режимі RGB. Натисніть на клавішу D, щоб повернути настройки основного і фонового кольорів до значень за замовчуванням. Клавішами Shift + Ctrl + N додайте в документ шар, на якому будете малювати вогонь.
2
Для створення вогню підійдуть готові кисті, збережені у файл з розширенням abr. Такі файли неважко виявити на інтернет-ресурсах, присвячених урокам по роботі в графічних редакторах.
3
Завантажте викачані кисті вогню в програму. Для цього зробіть активним інструмент Brush/«Кисть» і відкрийте палітру кистей. Якщо її не видно в вікні Photoshop, викличте цю палітру опцією Brushes/«Пензлі» меню Window/«Вікно» або клавішею F5. Відкрийте меню палітри, натиснувши на кнопку, що має вид трикутника. Виберіть пункт Load Brushes/«Завантажити кисті» і вкажіть файл з кистями для малювання вогню.
4
Відкрийте вкладку Brush Tip Shape/«Форма наконечника кисті» палітри кистей. У нижній частині вікна зі зразками перебуватимуть недавно завантажені кисті з мовами вогню. Виберіть один із зразків, клацнувши по ньому. Клікніть по прозорому прошарку, щоб поставити на ньому відбиток кисті.
5
Полум'я, що складається з мов однакової форми і розміру, буде виглядати не особливо реалістично. Щоб зробити зображення трохи більш різноманітним, виберіть інший зразок, збережений в тому ж файлі. Вставте в документ новий шар, поставте на ньому відбитки кисті і змініть його положення, нахил і розмір опцією Free Transform/«Вільне трансформування» меню Edit/«Редагування». Щоб пересунути відбиток на інше місце, включите Move Tool/«Інструмент переміщення».
6
Можете не створювати для кожного відбитка новий шар. В цьому випадку налаштуйте розмір кисті, зсунувши слайдер Diameter/«Діаметр» у вкладці Brush Tip Shape. Щоб нахилити відбиток під кутом, відмінним від налаштувань за замовчуванням, введіть значення в поле Angle/«Кут» тієї ж вкладки.
7
Пофарбуйте намальований вогонь картою градієнта. Для цього опцією Gradient Map/«Карта градієнта» групи New Adjustment Layer/«Нова установка шару» меню Layer/«Шар» додайте в файл шар з фільтром і налаштуйте градієнт з білим, жовтим, помаранчевим і чорним маркерами. В результаті найтемніша частина картинки виявиться пофарбованої в білий колір, а світлий фон стане чорним. Інші фрагменти вогню придбають жовто-оранжеве забарвлення.
8
Для отримання синього полум'я використовуйте в налагоджуваному градиенте блакитний колір замість жовтого і синій замість помаранчевого. В процесі зміни налаштувань ви зможете простежити, як змінюється колір намальованого вогню.
9
Збережіть отриману картинку, скориставшись опцією Save/«Зберегти» меню File/«Файл».