Як зібрати приймач.

Саморобні приймачі прямого посилення колись будували багато. У наші дні виготовлення такого приймача викличе у дорослого ностальгію, а дитина в ході його складання, можливо, назавжди долучиться до хобі свого батька.
Інструкція
1
Зберіть вхідний ланцюг приймача. Для цього намотайте на феритовий стрижень кілька шарів скотча, після чого поверх нього розташуйте обмотку, що складається приблизно з вісімдесяти витків тонкого дроту. Цю обмотку також покрийте зверху всього одним шаром скотчу, щоб вона не розмоталася.
2
Паралельно котушці підключіть конденсатор змінної ємності, межі зміни якої складають від 5 до 300 пікофарад.
3
Один з висновків конденсатора змінної ємності з'єднайте з загальним проводом через постійний конденсатор ємністю в кілька нанофарадах.
4
Візьміть інтегральну схему типу MK484 (сучасний аналог знятої з виробництва мікросхеми типу ZN414) і розташуйте її маркуванням до себе, а висновками вниз. Лівий висновок виявиться загальним, середній - вхідним, правий - вихідним.
5
Висновок конденсатора змінної ємності, протилежний постійному конденсатору, підключіть до вхідного висновку мікросхеми. Загальний її висновок з'єднайте з загальним проводом приймача.
6
До точки з'єднання постійного і змінного конденсаторів підключіть один з висновків резистора номіналом близько 100 кіло. Інший його висновок підключіть до вихідного висновку мікросхеми.
7
зашунтірует вихід конденсатором ємністю в кілька нанофарадах.
8
Плюс джерела живлення (1,5 В) подайте на вихідний висновок мікросхеми через резистор номіналом близько півтора кіло. Мінус джерела живлення з'єднайте з загальним проводом.
9
Вихідний звуковий сигнал подайте на звичайні комп'ютерні колонки, обладнані вбудованим підсилювачем (вони називаються активними) через конденсатор ємністю в кілька сотих чи десятих часток мікрофарад.
10
Спробуйте налаштувати приймач на ту чи іншу станцію. При необхідності, змініть число витків контурної котушки. Для зсуву діапазону в бік збільшення частоти зменшите кількість її витків, в бік зменшення - збільште. Остаточно підігнавши межі діапазону, замотайте котушку декількома шарами скотча.